Nový Spark
venku od 1. července
Gene Simmons z KISS stáhl žádost o patent známého gesta

Gene Simmons z KISS stáhl žádost o patent známého gesta

Ani ne dva před dvěma týdny podal Gene Simmons z KISS žádost o patentování známého gesta, ale nyní se ji najednou rozhodl stáhnout zpět. K vytvoření gesta jej prý inspiroval akční hrdina Spider-man.

Dne 9. června 2017 podal Gene Simmons z KISS žádost o patent známého gesta. Jeho verze „paroháče“ se podle ní skládala z: „vystrčeného ukazováčku a malíčku a k nim kolmo vytyčeného palce.“ Za žádost Gene zaplatil 275 dolarů, aby se snažil gesto využít jako symbol v oblasti zábavního průmyslu. Baskytarista KISS tvrdil, že gesto poprvé veřejně ukázal 14. listopadu 1974. Přesto nyní Simmons od své snahy upouští a 20. června se žádost o patent rozhodl od amerického patentového úřadu stáhnout.


V rozhovoru pro časopis Classic Rock Gene Simmons uvedl , že jej k vytvoření gesta inspirovala postava komiksového hrdiny Spider-mana, který za pomoci podobného gesta vystřeloval ze svých zápěstí vlákna pavučiny. „Má verze gesta je poctou Spider-manovi, který jej také používá. Na fotkách lze vidět, že vystrkuju palec jako on. V americké znakové řeči tohle gesto znamená Miluji tě. Když vidíš kapely, které paroháče používají, tak si vzpomeň, že tohle začalo s KISS,“ uvedl Gene Simmons.

Když se Simmonse ptali, zda gesto "paroháč" neproslavil spíše Ronnie James Dio, který však nevystrkoval palec, tak Gene odpověděl: „Ronnie mi to jednou řekl přímo do ksichtu a já mu jen odpověděl: Bůh ti žehnej. Nemyslím tím nic špatného, jen jsem toho názoru, že se prostě mýlil.“

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
05.05. HELLOWEEN
A co FAKKER!?