Nový Spark
venku od 30. října
Gene Simmons z KISS stáhl žádost o patent známého gesta

Gene Simmons z KISS stáhl žádost o patent známého gesta

Ani ne dva před dvěma týdny podal Gene Simmons z KISS žádost o patentování známého gesta, ale nyní se ji najednou rozhodl stáhnout zpět. K vytvoření gesta jej prý inspiroval akční hrdina Spider-man.

Dne 9. června 2017 podal Gene Simmons z KISS žádost o patent známého gesta. Jeho verze „paroháče“ se podle ní skládala z: „vystrčeného ukazováčku a malíčku a k nim kolmo vytyčeného palce.“ Za žádost Gene zaplatil 275 dolarů, aby se snažil gesto využít jako symbol v oblasti zábavního průmyslu. Baskytarista KISS tvrdil, že gesto poprvé veřejně ukázal 14. listopadu 1974. Přesto nyní Simmons od své snahy upouští a 20. června se žádost o patent rozhodl od amerického patentového úřadu stáhnout.


V rozhovoru pro časopis Classic Rock Gene Simmons uvedl , že jej k vytvoření gesta inspirovala postava komiksového hrdiny Spider-mana, který za pomoci podobného gesta vystřeloval ze svých zápěstí vlákna pavučiny. „Má verze gesta je poctou Spider-manovi, který jej také používá. Na fotkách lze vidět, že vystrkuju palec jako on. V americké znakové řeči tohle gesto znamená Miluji tě. Když vidíš kapely, které paroháče používají, tak si vzpomeň, že tohle začalo s KISS,“ uvedl Gene Simmons.

Když se Simmonse ptali, zda gesto "paroháč" neproslavil spíše Ronnie James Dio, který však nevystrkoval palec, tak Gene odpověděl: „Ronnie mi to jednou řekl přímo do ksichtu a já mu jen odpověděl: Bůh ti žehnej. Nemyslím tím nic špatného, jen jsem toho názoru, že se prostě mýlil.“

Nový Spark
venku od 30. října
Kalendář akcí
31.10. FAUN
A co FAKKER!?