Nový Spark
venku od 29. března
Gene Simmons, zakladatel KISS, vystoupí na Masters of Rock

Gene Simmons, zakladatel KISS, vystoupí na Masters of Rock

Jedna z největších osobností rockové historie, zakladatel nesmrtelné hardrockové legendy KISS Gene Simmons vystoupí poprvé sólově v Evropě. Velkolepé vystoupení plné hitů KISS i sólových skladeb odehraje na Masters of Rock.


Legendární baskytarista s nejdelším jazykem na rockové scéně, zakladatel KISS, Gene Simmons a jedna ze světově nejuznávanějších osobností hudby, odehraje svůj sólový set na Masters of Rock. New Yorská kapela KISS prodala víc než 100 milionů alb po celém světě. KISS mají také svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.


V současnosti kapela KISS v čele se zakladatelem a frontmanem Gene Simmonsem slaví 43 let na scéně. Gene k tomuto výročí vyráží na turné se svou druhou kapelou GENE SIMMONS BAND oslavit první dny, kdy vznikla vůbec nejslavnější hard rocková kapela světa. Stovky vyprodaných stadionů a arén po celém světě, miliony fanoušků a úchvatné show – to jsou KISS. Gene Simmons však není spjat jen se jménem KISS, světoznámý hudebník například stojí za celou nahrávací kariérou slavné zpěvačky Lizy Minnelli, objevil rockovou hvězdu VAN HALEN, vyrábí vlastní kytary a baskytary a vede vlastní rockovou školu.

Mezi další zajímavosti patří, že se narodil v roce 1949 v Haifě v Izraeli jako Chaim Witz a ve věku osmi let emigroval do New Yorku se svou matkou. V USA si změnil jméno na Eugene Klein (jméno matky za svobodna), což později zkrátil na Gene Klein. Je velkým fanouškem sci-fi a komiksů a mluví německy, maďarsky, anglicky, hebrejsky a trochu japonsky. Simmons také přispívá na dětskou charitu.

S Genem jsme mluvili v květnovém čísle. Pokud jste rozhovor nečetli, napište nám na predplatne@spark-rockmagazine.cz, nebo mrkněte na elektronickou verzi.


Letos tato legenda vůbec poprvé se svou druhou kapelou GENE SIMMONS BAND navštíví Českou republiku a svůj speciální set plný hitů KISS odehraje na největší rock metalové události ve střední Evropě.

Nový Spark
venku od 29. března
Kalendář akcí
24.04. Casey, Gatherers, Acres
25.04. Suffocation, Belphegor, God Dethroned, Nordjevel, Darkrise
25.04. Metalománie
26.04. Hypnos
26.04. Frog Leap
28.04. Vulture Industries, Helheim, Madder Mortem, Caelestia
28.04. Citron, Tublatanka
30.04. Cradle of Filth, The Spirit
02.05. Metalománie
03.05. Desertfest
A co FAKKER!?