Nový Spark
venku od 30. ledna
HEIDEN pokřtí v Brně novou desku, nástupce ceněné „Dolores“

HEIDEN pokřtí v Brně novou desku, nástupce ceněné „Dolores“


Heiden
Morgue Son, Et Moriemur

sobota 21. prosince 2013, 19:30
Brno, Boro
vstupné: 100,-

Brněnská čtveřice HEIDEN už dávno nehraje pohanský black metal, byť stopy syrovosti a temnoty jsou v její hudbě patrné dodnes. Minimálně od předchozí desky „Dolores“ se začala soustředit na atmosférický rock stále méně tvrdého ražení. Žádné žánrové pózy, Heiden právě naopak vyznávají autentičnost, jíž se snaží dopomáhat i pečlivou, ale nikoliv přešlechtěnou vizuální stránkou své tvorby.

Poté, co „Dolores“ získala odbornou porotou udělovanou žánrovou cenu Anděl a ovládla i hlavní kategorii ankety Břitva, o níž rozhodují desítky aktivních zinařů a publicistů, vydávají Heiden jejího nástupce.

„A kdybys už nebyla, vymyslím si tě“ navazuje na náladotvorné skladby předchozí desky, dovádí je ale k ještě přitažlivějšímu tvaru, aniž by ale rezignovala na hloubku vyznění. Postrock se potkává s čistě písničkovou formou, kterou ještě prostupují závany black metalu.

Na koncertě bude vedle nového merche vytvořeného ve spolupráci s Cruela Design k dostání samozřejmě také CD (Epidemie Records) a LP (Naše desky) s novým albem.

Hosty koncertu budou Morgue Son, jejichž klávesistka na aktuální desce Heiden hostuje, a jejichž experimentální přístup je ozdobou jinak povětšinou konzervativní domácí metalové scény. Tuto její stránku – ovšem v dobrém – zastoupí doommetaloví Et Moriemur, kteří Heiden na aktuálních koncertech doprovázejí.

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
21.02. 3TEETH
21.02. MISTER MISERY
21.02. WHEEL, MADEBYTHEFIRE
22.02. RAGE, SERENITY, VANISH
22.02. NÁROĎÁK CROSSOVER FEST
24.02. THE AUSTRALIAN PINK FLOYD SHOW
24.02. OBSCURA, GOD DETHRONED, THULCANDRA, FRACTAL UNIVERSE
25.02. STARSET
25.02. OBSCURA, GOD DETHRONED, THULCANDRA, FRACTAL UNIVERSE
27.02. DESTRUCTION, LEGION OF THE DAMNED, SUICIDAL ANGELS, FINAL BREATH
A co FAKKER!?