Nový Spark
venku od 31. prosince
HOLLYWOOD VAMPIRES: Podruhé už opravdoví

HOLLYWOOD VAMPIRES: Podruhé už opravdoví

„Nejdražší barová kapela na světě,“ jak se s oblibou sami HOLLYWOOD VAMPIRES titulují, vydává 21. června své druhé album. Na rozdíl od toho prvního, které před čtyřmi lety vyšlo coby soubor cover verzí oblíbených šlágrů, však novinka „Rise“ nabídne převážně vlastní tvorbu.

A není se tak co divit, že trojice Alice Cooper, Joe Perry a Johnny Depp vyhlíží její přijetí s očekáváním. „Hrát covery a vzdávat tak hold našim padlým oblíbencům je fajn, ale nemohli jsme se dočkat, až se zase zavřeme do studia a dáme dohromady i nějaké vlastní věci,“ říká kytarista AEROSMITH Joe Perry.

„Na druhou stranu, šli jsme tam hlavně proto, abychom pak zase mohli vystoupit naživo. Většinu songů jsme tak dávali dohromady s myšlenkami na to, jak budou znít na koncertě. Nemuseli jsme se přitom ničím stresovat nebo hledět na nějaké termíny. Pracovali jsme v tempu, jaké jsme si sami zvolili a jaké nám vyhovovalo. Výsledkem tak je jedna z nejsvobodnějších a nejupřímnějších desek, na kterých jsem kdy pracoval.“


V jistém smyslu tak lze říct, že až teprve teď pořádně zjistíme, jaká mezi ústřední trojicí protřelých harcovníků hudebního a filmového šoubyznysu funguje chemie, přičemž nápady mohl přidat též producent Tommy Henriksen. Alice Cooper komentuje: „Přistoupil jsem k té nahrávce úplně jinak, než jsem zvyklý. S nápady na skladby jsme přicházeli všichni, co je však z mé strany jiné, tak to, že jsem se je nepokoušel posouvat tak, aby zněly jako skladby Alice Coopera. A protože každého z nás ovlivňuje něco jiného, výsledek zní podle mě hodně dobře.“

Při pohledu do Cooperova diáře přitom musí člověk smeknout. Od února jedenasedmdesátiletý rocker totiž krom aktivit s HOLLYWOOD VAMPIRES stále myslí i na kapelu nesoucí jeho jméno. S producentem Bobem Ezrinem, s nímž se dal v posledních letech opět dohromady, připravuje nové album, pro které má nachystaných už zhruba pět skladeb, a není vyloučeno, že se ho dočkáme už v závěru roku. „Nemůžu samozřejmě ještě nic moc prozrazovat, ale bude naprosto odlišné od čehokoliv, co jsem dosud dělal,“ slibuje Alice.

Nový Spark
venku od 31. prosince
Kalendář akcí
29.01. LIVESTREAM SCOUR
12.03. LIVESTREAM NIGHTWISH
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
21.09. FROG LEAP
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?