Nový Spark
venku od 31. července
Homie tattoo - Jako doma

Homie tattoo - Jako doma

Sympatická malinká Natálka s ruským přízvukem a hlubokýma hnědýma očima je autorkou dvou z mých třech tetování a má dvorní tatérka. Než si zase lehnu na křeslo v jejím působišti - Homie Tattoo a nechám do sebe s radostí bodat, připravily jsme si pro vás jeden #fresh rozhovor a dlouho chystané překvapení.

S Natálkou o Natálce Pověz, Natálko, odkud pocházíš?
Pocházím z Ruska. Přesněji řečeno z Moskvy.

Kdy sis poprvé uvědomila, že chceš tetovat?
Přibližně v šestnácti letech. Přišla jsem za maminkou a řekla ji, že bych se chtěla v budoucnu věnovat tetování. Odpověděla mi, že nejprve musím dostudovat univerzitu a potom si můžu dělat, co chci (smích). Univerzitu jsem ukončila přibližně ve 21 letech. Od té doby tetuji.

Předpokládám, že jsi studovala v Rusku. Jakou školu jsi navštěvovala a jaký obor jsi vystudovala?
Uměleckou školu. V Rusku není rozdíl mezi základní a střední školou. Jedenáct let jsem se věnovala uměleckému směru přes malířství, kreslení, sochařství až po keramiku. Vše, co tě napadne. Následující univerzitu jsem ukončila jako designérka, kde jsme většinu času malovali a kreslili. V oboru se tedy pohybuji dohromady 15 let.

Jaké národnosti jsou zastoupeny ve tvé klientele? Vnímáš mezi nimi rozdíl, když je tetuješ?
Tetuji Rusy, Čechy, Rakušany, Němce… Mám dokonce celou skupinu z Brazílie. I když tetuji Čechy nebo Brazilce, není mezi nimi rozdíl.

Vzděláváš se dál ve svém oboru? Chodíš například na umělecké kurzy?
Kurzů se nemá smysl zúčastňovat. V Rusku i v Česku bych kurzy označila za komerční business vydávající certifikáty, které normálně nevyužiješ. Raději se dále vzdělávám na internetu. Nejlepší formou učení je někoho pozorovat. Z tohoto důvodu máme mnoho tatérů na hostování. Přicházejí z různých měst a míst s novými a zajímavými zkušenostmi.

Jak probíhá domlouvání hostování?
Nemusí to být vyloženě kamarádi, ale kteříkoliv zájemci na webu. Napíšou, že chtějí přijet. Ozývají se sami.

Takže vy sami si nikoho na hostování nehledáte?
Zatím jsme ještě nikoho neoslovovali, ale zřejmě v budoucnu začneme, protože je samozřejmě vždy lepší pracovat a učit se od někoho, kdo je skvělý.

Z kolika lidí se skládá tým ve vašem salónu?
Tatéry máme dva. Mě a Konstantina. Kromě toho u nás pracuje také Alex, ten se věnuje bodytunningu. A nesmím zapomenout na Nasťu, která se stará o veškerou administrativu.

Máš nějaký vzor ve svém oboru?
Moji nejoblíbenější ruskou tatérkou je Paulina Gajewska a českou Lucie Nováková z Brna.

Tudíž u tebe převažují ženské vzory?
To určitě ne. Prostě to tak vyšlo (smích).

Plánuješ také někde hostovat?
Ano. Mám rozdělaných nějakých pár velkých projektů s klienty z Moskvy, kteří cestují kvůli mně až do Prahy. Teď se na několik dní vrátím domů a budu s nimi pokračovat v Moskvě.

Co nejvíce tetuješ?
Určitě neo tradicional, aquarell, grafiku a ornamentální tetování. Momentálně mě ale nejvíce baví spojovat grafiku a ornamenty nebo dělat ilustrace k pohádkám.


Přímo na tělo Setkala ses s klientem, který by po tobě chtěl netradiční tetování?
Měla jsem jednoho velmi zvláštního zákazníka, který chtěl vytetovat celý BDSM rukáv. Nějakou dobu jsme konzultovali moje návrhy, nakonec to ovšem nedopadlo.

Existují favoriti ve tvé klientele?
Nejlepší je pro mě klient, který řekne: „Já chci něco od tebe. Vymysli si, co chceš“. V takovém případě mohu být kreativní a jako umělec udělat, co chci. Právě jedna moje rakouská klientka přijíždí vždy na několik dní a vybírá si z mých návrhů. Pokud nemám nic, co by chtěla natetovat, tak kreslím freehandem přímo na její tělo. Je to velmi zajímavé s ní pracovat.

A naopak, jaký byl tvůj nejhorší zákazník?
Nemohu si vzpomenout na určitou osobu, ale nejhorší zákazník, je takový zákazník, který přichází a je mu úplně jedno k jakému tatérovi. Myslí si, že tatéři jsou tiskárny, které vytetují obrázky vyhledané na webu. Takového zákazníka vůbec nezajímá názor odborníka, chce přesně to, co si našel a přes to nejede vlak.

Máš nějaký nejoblíbenější návrh?
V současnosti to budou právě ilustrace k pohádkám, které jsou hotové a připravené k vytetování.


Sám sobě tatérem O čem sníš, že by si dosáhla ve svém oboru?
Takové klasiky (smích). Být významná, velmi drahá, cestovat po celém světě a tetovat jen to, co chci (smích). Obyčejně se snažím o individuálnost, ale podmínky nejsou vždy ideální.

Jako tatérka máš sama několik tetování. Plánuješ do budoucna nějaké další?
Samozřejmě. Momentálně chci celý rukáv od Konstantina. Připravuje návrh s japonskými motivy.

Takže momentálně tě nejvíce tetuje Konstantin?
Ne, teď na mě tetuje nejvíce můj přítel (smích). Když jsme se poznali, tak také tetoval. Poté si dal přestávku dva roky a samozřejmě toho hodně zapomněl. Pomáhám mu si vzpomenout a dávám mu k dispozici svou nohu (smích).

Tetovala ses někdy sama?
Ano. Právě taky na té nešťastné noze (smích). Ale už nikdy v životě to dělat nebudu. Nešlo to. Někdo to umí, ale já to nejsem. Je to těžké. Cítíš bolest a snažíš se vytáhnout jehlu z kůže. Nemůžeš normálně udělat linku.


#ihavemymaster Chtěla by ses na závěr podělit o poselství pro zájemce o tetování a fanoušky?
Ráda bych všem vzkázala, že tetování je umění 21. Století. Je normální, když klient vyžaduje od tatéra individuální přistup, individuální návrhy a velmi dlouho vybírá svého mastera od kterého si chce nechat něco udělat. Zájemci o tetování by měli přestat hledat nějaké příklady na webu a spíše se zaměřit na hledání nějakého mastera, který pro něj dokáže udělat individuální návrh.

Autor: Nikol Hrbáčová

Pokud jste ještě nesoutěžili o poukázku na tetování, můžete zde: http://www.spark-rockmagazine.cz/velka-soutez-o-tetovani

http://www.homietattoo.cz/cs/#

Nový Spark
venku od 31. července
Kalendář akcí
03.09. Helmet
04.09. Glen Hughes
04.09. Evanescence
05.09. Evanescence
14.09. Kafest
18.09. Dead Letter Circus, Siamese, Daze Of June
21.09. Overkill, Destruction, Flotsam & Jetsam, Rezet
21.09. Tattoo Grand Prix
21.09. Deafheaven & Touché Amoré, Portrayal Of Guilt
23.09. Rivers of Nihil, Black Crown, Initiate, MOL, Orbit Culture
A co FAKKER!?