Nový Spark
venku od 3. ledna
HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY: Bombardéry kropí porobenou zem

HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY: Bombardéry kropí porobenou zem

Doba přeje návratům hudebních reků minulosti. Jednou z legend, která se vrací na světlo s novou deskou, jsou i HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY. Comeback punkových buřičů má přitom punc unikátnosti.

Nyní jsou zpět, ale přitom vydávají první řadové album. Pamětníci dobře vědí, že zdánlivý protimluv má svoje opodstatnění. HNF lomcovali scénou v době totalitního temna, a než stačili vydat regulérní nahrávku, ukončili činnost. Písniček však složili bezpočet. Osm z nich nyní nahráli s pořádným zvukem, a opatřili je pomyslnou nášivkou „Když se bombardéry vracejí“.

Album i merch HNF pořídíte v našem Sparkshopu

O probuzení kultu HNF s námi promlouval frontman kapely Petr Štěpán. „Když se v mysli vrátím o pětatřicet let nazpět, vidím sebe, kluky, a v mysli mi vytanou všechny velký plány, který jsme měli. Zhmotňuje se mi ta obrovská chuť a motivace dělat muziku podle sebe, která vylučovala nějaký přehrávky nebo tancovačky. Od začátku jsme věděli, že budeme radši zalezlí ve sklepech, tam nám to vyhovovalo. Z té nory jsme ale postupem času trochu vylezli, protože hudba HNF se dostala mezi lidi, prosadila se víc. Později jsme tak začali hrát na polooficiálních akcích, i když underground HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY fakticky nikdy neopustili.“

Vnímali tedy HNF sami sebe jako předáky nově vzedmutého hnutí odporu v nesvobodné zemi: „Ze začátku určitě ne, byli jsme hodně mladí a nezkušení. Mně bylo třiadvacet, klukům osmnáct. Ale později jsme z reakcí lidí, co na nás chodili, dostávali zprávy, že se tvoří určitý kult, který nás popostrčil k vyšším metám a cílům. Jednoduše jsme pochopili, že už jde o víc než jen o drnkání písniček pro zábavu,“ dodává Štěpán.


Kompletní rozhovor najdete v aktuálním Sparku.

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace