Nový Spark
venku od 1. prosince
HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY: Návrat punkových reků

HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY: Návrat punkových reků

Skupina HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY vznikla po nesnadných začátcích v roce 1985 v Jihlavě a na svém vrcholu představovala jednu z předních punkových skupin. Legendární skupina se nyní dala po letech opět dohromady, aby ve studiu nově natočila osm písní ze své původní tvorby s nadčasovými a stále aktuálními texty o hrozbě válek, totalitní nadvládě a společenském napětí.

Album, které vyšlo 5. listopadu, seženete už nyní na našem Sparkshopu.

HNF se prezentovali pouze svou vlastní tvorbu. Nejznámější písní se stala skladba s názvem „To svět se posral“. Ta je zároveň jakýmsi synonymem pro celou její tvorbu a zároveň generační výpovědí, manifestem prezentujícím pocity tehdejší, nejen punkové generace.

Frontmana Petra Štěpána jsme v rámci rubriky Deep Look Inside v listopadovém Sparku podrobili klasické sadě otázek na tělo. Cítil se někdy Štěpán jako rock star? „Přiznám se zcela upřímně, že někdy ano. Ať už šlo o XIII. STOLETÍ nebo HRDINY, byly takové chvíle. Vždy přišly na velkých festivalech, doma i v zahraničí. Ta hodina a půl nebo dvě hodiny člověka hodí do úplně jiného světa. Člověk si vážně připadá jako rocková hvězda, a možná jí i je.“


Petr Štěpán působí také v kapele XIII. STOLETÍ, která se objeví 27. listopadu na prknech Městského divadla v Žatci v rámci akce Gothic Theatre IV.

Kompletní rozhovor najdete v listopadovém Sparku.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace