Nový Spark
venku od 1. června
IMMINENCE: Housle, ty zatraceně skvělé housle!

IMMINENCE: Housle, ty zatraceně skvělé housle!

Švédští melodic-coroví romantici IMMINENCE hráli v Česku už několikrát a rok od roku si troufají na stále větší koncertní sály. Už za pár dní je přivítá hlavní pódium na královehradeckém Rock for People Hope.

No jasně, že se u nás Eddiemu Bergovi a spol. musí líbit, když je naše publikum pokaždé tak vřele přivítá. Naposledy se ukázali vloni v zimě v pražském Stormu, kam přivezli svoji dosud poslední nahrávku „Turn The Light On“. Na ní se po textové stránce v dokonalé symbióze propojuje síla i křehkost kapely, jelikož frontman Eddie se na albu vyzpívává z osobních problémů. „Vnitřní konflikt, deprese a sebedestrukce. Hudba byla vždy způsob, jak se s tím vším vyrovnat. Deska je svědectví o mých emocích,” přiznává. Švédská formace se rovněž inspirovala receptem, který praktikují např. ARCHITECTS. Zvuk i efekty některých skladeb opravdu jak ze stejné kuchařky. O kopírování ale nemůže být řeč, vlastních výjimečných prvků uslyšíte nemálo. Tím nejvýraznějším jsou housle – zatraceně skvělé housle!

IMMINENCE v posledních letech obrážejí celou Evropu, přitom zpočátku žádné velké ambice neměli. „Když jsme začínali, bylo nám kolem patnácti. Byli jsme prostě banda kámošů, kteří chodili společně do zkušebny a hrávali jsme věci jako „Smells Like Teen Spirit“ nebo „Killing in the Name“. Neměli jsme žádné konkrétní cíle ani sny, prostě jsme chtěli hrát metal. S tím, jak jsme se zlepšovali, jsme muziku začali brát víc a víc vážně. A najednou jsme si řekli: Hele, tohle chceme dělat!“

Nejnovějším počinem kapely je singl „Heaven In Hiding“, který vznikal v rodném švédsku pod vedením cenami ověnčeného Henrika Udda, který má za sebou spolupráci s bandami jako ARCHITECTS, BRING ME THE HORIZON nebo AT THE GATES. I přes dosavadní úspěchy hledí IMMINENCE stále vpřed a cíle jsou nemalé. „Vysněná kapela na společném pódiu? Takových je hodně, ale kdybych měl vybrat jen jednu, hrozně rád bych si zahrál s IN FLAMES. Byli jedním z hlavních důvodů, proč jsme začali dělat muziku. Osobně se neznáme, ale myslím, že jet s nimi tour by bylo parádní,“ tvrdí Berg. Držíme palce!

IMMINENCE vystoupí v pátek 13. srpna v 19:25 na hlavním pódiu KB stage.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace