Nový Spark
venku od 1. července
IMMINENCE: Housle, ty zatraceně skvělé housle!

IMMINENCE: Housle, ty zatraceně skvělé housle!

Švédští melodic-coroví romantici IMMINENCE hráli v Česku už několikrát a rok od roku si troufají na stále větší koncertní sály. Už za pár dní je přivítá hlavní pódium na královehradeckém Rock for People Hope.

No jasně, že se u nás Eddiemu Bergovi a spol. musí líbit, když je naše publikum pokaždé tak vřele přivítá. Naposledy se ukázali vloni v zimě v pražském Stormu, kam přivezli svoji dosud poslední nahrávku „Turn The Light On“. Na ní se po textové stránce v dokonalé symbióze propojuje síla i křehkost kapely, jelikož frontman Eddie se na albu vyzpívává z osobních problémů. „Vnitřní konflikt, deprese a sebedestrukce. Hudba byla vždy způsob, jak se s tím vším vyrovnat. Deska je svědectví o mých emocích,” přiznává. Švédská formace se rovněž inspirovala receptem, který praktikují např. ARCHITECTS. Zvuk i efekty některých skladeb opravdu jak ze stejné kuchařky. O kopírování ale nemůže být řeč, vlastních výjimečných prvků uslyšíte nemálo. Tím nejvýraznějším jsou housle – zatraceně skvělé housle!

IMMINENCE v posledních letech obrážejí celou Evropu, přitom zpočátku žádné velké ambice neměli. „Když jsme začínali, bylo nám kolem patnácti. Byli jsme prostě banda kámošů, kteří chodili společně do zkušebny a hrávali jsme věci jako „Smells Like Teen Spirit“ nebo „Killing in the Name“. Neměli jsme žádné konkrétní cíle ani sny, prostě jsme chtěli hrát metal. S tím, jak jsme se zlepšovali, jsme muziku začali brát víc a víc vážně. A najednou jsme si řekli: Hele, tohle chceme dělat!“

Nejnovějším počinem kapely je singl „Heaven In Hiding“, který vznikal v rodném švédsku pod vedením cenami ověnčeného Henrika Udda, který má za sebou spolupráci s bandami jako ARCHITECTS, BRING ME THE HORIZON nebo AT THE GATES. I přes dosavadní úspěchy hledí IMMINENCE stále vpřed a cíle jsou nemalé. „Vysněná kapela na společném pódiu? Takových je hodně, ale kdybych měl vybrat jen jednu, hrozně rád bych si zahrál s IN FLAMES. Byli jedním z hlavních důvodů, proč jsme začali dělat muziku. Osobně se neznáme, ale myslím, že jet s nimi tour by bylo parádní,“ tvrdí Berg. Držíme palce!

IMMINENCE vystoupí v pátek 13. srpna v 19:25 na hlavním pódiu KB stage.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
02.11. BROTHERS OF METAL, GRAILKNIGHTS
02.11. DREAM THEATER
02.11. GUANO APES
04.11. IRON MAIDENS
07.11. ASSASSIN, NUCLEAR, BURDEN OF GRIEF
09.11. THE GEMS
10.11. ULCERATE, SELBST
13.11. VOLA
13.11. DEAD DAISIES, BEASTO BLANCO, MIKE TRAMP - WHITE LION SONGS
13.11. LUCIFER, THE NIGHT ETERNAL, TANITH
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace