Nový Spark
venku od 30. října
IMPERICON NEVER SAY DIE TOUR! - prestižní fesťák zasáhne 17. listopadu taky Prahu

IMPERICON NEVER SAY DIE TOUR! - prestižní fesťák zasáhne 17. listopadu taky Prahu

Terror, Stick To Your Guns, Comeback Kid, Obey The Brave, More Than A Thousand, No Bragging Rights a Capsize. Takový je letošní line up prestižního festivalu Impericon Never Say Die Tour, který otřese základy pražské Meet Factory už v pondělí 17. listopadu. Večírek pro všechny příznivce hard-post-metal či deathcoru, vypukne už v 18 hodin a neskončí před 23. hodinou.

Festival Never Say Die (známý také pod zkratkou NSD) zahájil své tažení v roce 2007 s pěticí kapel - Comeback Kid, Parkway Drive, Cancer Bats, The Warriors a This Is Hell. S každým dalším ročníkem si dobrým výběrem skupin rychle získával respekt fandů této scény, až se stal největší a nejprestižnější akcí svého druhu v Evropě. Pod hlavičkou Impericon Never Say Die Tour se vedle vyjma uvedených kapel vytřídala jména jako Unearth, Architects, Despised Icon, Protest The Hero, Suicide Silence, Oceano, Madball, Deez Nuts, Emmure a mnoho dalších.

A neménně atraktivní line up přichystali organizátoři této akce i pro nadcházející Impericon Never Say Die Tour 2014, které vypuklo 24. října v Německu a nabízí úctyhodných 28 koncertů za sebou, mezi kterými si kapely dopřejí jen dva dny volna.


Na cesty se tentokrát rozjedou Comeback Kid (kteří pod touto značkou absolvovali již dvě turné a jeden open air), dále Stick To Your Guns a Obey The Brave, které mohli zhlédnout všichni návštěvníci turné v roce 2012. Koncertovat v ČR prvně nebude ani portugalská metalcorová parta More Than A Thousand, která v roce 2012 zahrála v legendárním pražském klubu 007 na Strahově. Fanoušci NSD se ale mohou těšit také na HC v podání nadějných Capsize, kteří s Jay Maasem (Defeater) právě natáčí své první dlouhohrající album. Naopak ostřílenými matadory nejen ve studiu jsou další dvě americké skupiny z letošního line upu - No Bragging Rights, kteří mají na svém kontě čtyři alba a jedno EP a Terror (foto), kteří letos oslaví 12. narozeniny. Za tu dobu stihli tito někdejší členové Buried Alive či Carry On vydat včetně koncertních nahrávek osm desek a nedávno spolu s Deez Nuts otřásli v základech pražským Futurem.

Impericon Never Say Die Tour pro letošní rok uzavřelo spolupráci s americkou neziskovou organizací Hope For The Day, jež se snaží prostřednictvím hudby napomáhat léčbě depresí mladých lidí a předcházet jejich sebevraždám a která má velkou podporu právě v hard core a metalové scéně.

Pražský koncert Impericon Never Say Die Tour 2014, který se uskuteční v Meet Factory, pořádá Avocado Booking ve spolupráci s NuCoast.

Vstupenky zde

Nový Spark
venku od 30. října
Kalendář akcí
17.11. Amon Amarth
18.11. LIONHEART, DEEZ NUTS, KUBLAI KHAN, OBEY THE BRAVE, FALLBRAWL
19.11. Weshley Arms, Glorious Sons
19.11. IMPERICON NEVER SAY DIE! TOUR
20.11. BLACK STAR RIDERS, DIAMOND HEAD
20.11. QUEENSRŸCHE, FIREWIND, DARK SKY CHOIR
21.11. Leprous, Port Noir
22.11. MALOKARPATAN, VIRCOLAC, GOATCRAFT, SACRILEGIA
22.11. MAX & IGGOR CAVALERA
23.11. Winter Masters Of Rock
A co FAKKER!?