Nový Spark
venku od 2. dubna

IN FLAMES přijedou 29. září do Prahy spolu s WOVENWAR a WHILE SHE SLEEPS


IN FLAMES (swe)
WHILE SHE SLEEPS (uk)
WOVENWAR (usa)
29.9.2014, Praha – Roxy


IN FLAMES do Prahy přivezou nejen své nové album "Siren Charms", ale taky nástupnickou formaci AS I LAY DYING jménem WOVENWAR a nadějné metalcoristy WHILE SHE SLEEPS.


IN FLAMES jsou na švédské metalové scéně v pozici veteránů, kteří v hlubokých devadesátých letech společně At the Gates a Dark Tranquility splodili to, čemu dnes fanoušci a recenzenti říkají melodický death metal. Po jistou dobu Göteborg platilo za synonymum pro melodický death metal a ze všech jeho reprezentantů to IN FLAMES dotáhli určitě nejdál, ale jak známo, v hudební evoluci se přes tato svá syrovější 'göteborská' léta posunuli o úroveň dále, což jim dopomohlo ke statutu jedné z největších metalových značek současné Evropy a díky čemuž se IN FLAMES mohou opírat o přízeň svých dlouholetých fanoušků, stejně tak ale úspěšně oslovují i mladé generace posluchačů odkojených moderním metalem.

Na podobný pomyslný titul ovšem pouhé zásluhy nestačí, IN FLAMES mají navíc pověst jedné z nejlepších koncertních kapel vůbec, k čemuž pomáhá důraz na precizní zvuk, vypiplaná světelná show, ale i charizma perfektní frontmanské umění energického zpěváka Anderse Fridéna. Přidejte perfektní sehranost (kapela má na krku skoro pětadvacet křížků a většinu zásadních nahrávek a koncertů odehrála ve stejné sestavě) a dostatečnou zásobu hitovek, kterých se v jejich bohaté diskografii nachází víc než dost a už není divu, že se po skromných devadesátkových začátcích dnes mohou IN FLAMES vyhřívat na piedestalu slávy na stejných pódiích s těmi největšími hvězdami, jako např. na Sonisphere festivalu. Stejně tak pozice jednoho z headlinerů předposledního ročníku festivalu Brutal Assault jasně dokázala, že ve svojí současné hymničtější a svobodomyslnější etapě partě kolem Fridéna a Gelotta velká pódia jen svědčí a že si je zaslouží. Formu kapely si uvědomují i její fanoušci a proto se předprodeje na tento koncert opravdu rozjely na plné obrátky, proto důrazně doporučujeme jednat rychle!


Jako support si IN FLAMES přivezou nástupnickou kapelu AS I LAY DYING, jejichž členové se rozhodli nepokračovat pod stejným jménem po odsouzení zpěváka Tima Lambesise za plánování nájemné vraždy, jak ostatně všichni fanoušci patrně tuší. Tato událost dala vzniknout WOVENWAR. Čtyřlístek Jordan Mancino, Phil Sgrosso, Nick Hipa, Josh Gilbert, posílený vokalistou Shanem Blayem odchylují od metalcorového diktátu do mnohem přístupnějších žánrových vod, kde převládá důraz na melodické vokální linky a hitové ambice na pomezí heavy metalové agility a hard rockové nadýchanosti. Podle dostupných záznamů z živých vystoupení WOVENWAR se jednalo o krok správným směrem a potrvdila se tak vysoká očekávání, která fanouškům nadělily poslední desky AILD. Přijďte se na WOVENWAR podívat ze startu jejich kariéry, jejich budoucnost totiž slibuje ještě velké věci!


Třetí kapelou v pořadí budou nastupující metalcorové hvězdy z anglického Sheffieldu – WHILE SHE SLEEPS, kteří tak svým fanouškům složí reparát za na poslední chvíli odřeknuté vystoupení, které měli odehrát před dvěma lety před jinými hvězdnými brity – Architects. WHILE SHE SLEEPS, kteří mají za sebou příběh jak z metalové pohádky o partě kámošů, která spolu brnkala v garáži a pak se rozhodla všechno obětovat pokusu o proražení v hudební branži, což jim nakonec skvěle vyšlo, sázejí na ostrý metalcore se silným důrazem na melodie. Navíc dokáží ze zesilovačů vytáhnout správnou zarývající se melodiku, doplněnou o návykové aranže a v pěveckých linkách se prezentují jednoduchým živelným tahem na branku.. Pokud se toho budou WHILE SHE SLEEPS držet, mají všechny předpoklady pro úspěšnou kariéru.


Akce se koná 29. září v pražském Roxy, vstup do klubu bude od 18.00 hodin a první kapela spustí již kolem sedmé, sleduje facebookový event pro aktuální info, které se může změnit!

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
23.11. SEPULTURA
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace