Nový Spark
venku od 2. května
Interview: BU - FU

Interview: BU - FU

Dotazník pro skupinu BU-FU ke článku HUDBOU PROTI RASOVÉ NENÁVISTI

Kdy a za jákých okolností skupina vznikla?
Kapela vzniká někdy v únoru 2006, v jedné nejmenované kneipě ve Chvaleticích. Okolnosti tomu asi tak chtěly, aby se potkal J.A.R.E.K. s COCESHEM a CHMELDOU. Celé to bylo na doporučení J.A.R.K.O.V.A. bratrance, který mu řekl o dvou muzikantech, kteří hledali zpěváka, nebo spíše člověka, co by dokázal rýmovat do jejich muziky. Ze zvědavosti navštívil zkušebnu, aby se seznámil s klukama a popřípadě zabékal nějakej ten freestyle. Vzhledem k tomu, že byl J.A.R.E.K. vyhozen ze svého původního projektu MENZES CREW nečekal vůbec nic, ale zadařilo se.....a freestyle seděl do muziky...a bylo.....vzniká zatím projekt, který nemá jméno a basáka. Později do kapely přichází AZOR, který také opouští potápějící se loď jménem ALKAJDA. Máme tu tedy hudební projekt, který spojil lidi, kteří fungovali v kapelách (MENZES CREW, 4FUN, ALKAJDA), které se žánry totálně odlišovaly. Od Hard Coru, Punku, Hip - Hopu, Rapu po D´n´B, atd. Všichni měli společnou myšlenku, dělat muziku nějak jinak, zajímavě a snažit se propojovat různé hudební žánry a nebát se experimentů. Vzniká kapela BU-FU, která si razí svůj vlastní hudební styl - UNDERPUB HIP-CORE -

Představení členů?
Původní sestava: COCESH, CHMELDA, J.A.R.E.K., AZOR později přichází DJ CLARIUS SYMPHONY. (Další členové TJ TOM, SIMON) Je třeba zmínit, že basáci jsou nejohroženějším druhem v BU-FU. Tak postupně: Nejprve kapelu opustil AZOR, důvody asi není třeba uvádět, za AZORA naskakuje do rozjetého vlaku TJ TOM, který nás opravdu podržel v momentě, kdy bylo nejvíc třeba. AZOR opustil kapelu cca 14 dní před nahráváním debutového alba - UNDERPUB HIP-CORE - , ale TOM se toho ujal a vyčaroval neuvěřitelné, ale bohužel díky časovému vytížení v jiných projektech nemohl dále pokračovat, proto kapele na pomoc přichází žižkovskej rytíř jak poleno SIMON. V kapele fungoval cca rok, ale dojíždění a další projekty ..... Naštěstí se objevuje CHMELDUV spolužák ze střední ROHY, který po první zk. jasně ukazuje, že je to ten správnej vládce tlustýho drátu pro BU-FU. Koncem roku 2010 opouští kapelu DJ CLARIUS SYMPHONY a BU-FU se vrací ke kořenům.
 
Jak by jste definovali slovo Rasismus?
Rasismus??? Sobectví, tupost, debilita, strach, slabost nás obyvatel planety Země.
 
Je težké v dnešní době řešit tyto věci a jak by jste je řešili vy?
Podívejme se na to asi takhle a otevřeně si řekněme, kdo není rasista...,kdo si byť jednou neřekne ten podělanej ...... zmetek atd. Je úplně jedno, jestli to tvrdí černej, bílej, žlutej, zelenej, růžovej.....Lidé jsou xenofóbní odjakživa...je to dáno historickým vývojem....a hrabat se v této špíně je velice nebezpečné...protože ať chcete nebo ne, vždy bude někdo nasranej..... Ale pokud jde přímo o otázku, jak bychom řešili tento problém. Asi bychom měli začít vychovávat naše děti k toleranci vůči druhým. A i my sami bychom se měli této toleranci naučit, a pokud to nejsme schopni, měli bychom být opatrní, na to co říkáme a jak se chováme, protože děti velice rádi napodobují své vzory.... A kdo je pro dítě největší vzor....samozř. rodiče.....
A v neposlední řadě jsou tu vlády všech zemí, které pouze přihlížejí, a když už se pánové rozhodnou zvednout prdele ze svejch proprděnejch gaučů bejvá většinou pozdě.

Dnešní doba je velice těžká,v čem myslíte že je největší problém?
Největší problém je v politice a samotných lidech všech ras a vyznání.
 
Všichni pocházíte z jiných měst setkáváte se i ve vašem městě s problémem který se jmenuje rasismus?
To je asi zbytečná otázka....ano setkáváme.

Zpět k vaší muzice,je něco ve vašich textech co poukazuje na tento problém?
V několika našich textech se odráží a jasně vystihuje náš postoj k tomuto problému. Nejzávažněji zřejmě v písni ,,JSEŠ ZASRANEJ NÁCEK ,,
 
Co planujete v nejblíšší době(koncerty,nové věci,události)
Tak v nejbl. době určitě oslava pátých narozenin kapely, kam bychom rádi Všechny srdečně pozvali. Bude pivo, muzika, kořalka, dárky...no prostě narozeninová párty se vším všudy. Místo konání je PŘELOUČ - KENYA BAR (22.4.2011) Dalším plánem je obnovení našeho vozového parku, abychom mohli opět začít na 120% objíždět akce po celé ČR. Usilovně pracujem na dalším materiálu na druhou plnohodnotnou desku, která by se měla objevit v průběhu tohoto roku i s klipem a se vším, co k tomu patří...,ale nebudem předbíhat, materiálu je spousta, problémem zůstávají finance, na kterých to celé stojí. Dále probíhá usilovná rekonstrukce webových stránek a všech profilů, které kapela má. Webové stránky budou zajímavé...už teď můžem prozradit, že budou ve dvou verzích pro kluky a pro holky.... No a v neposlední řadě koncertovat, kde se dá....hrát, hrát, hrát.....dostat naší muziku všem. Všichni musí vědět, co že je to ten - UNDERPUB HIP-CORE - no ne???

Vzkázali by jste něco lidem kteří řeší etické problémy nasilím?
Jděte se vysrat!!!! Radši nakrmte hladové děti po celém světě, stavte školy, nemocnice, věnujte pozornost přírodě a chovejte se k ostatním, tak jak chcete, aby se chovali oni k Vám.

Mate pocit že se v tomto směru nekdy něco změní?
Ano, otázkou je jestli k horšímu nebo k lepšímu. Doufejme, že k lepšímu, protože jinak opravdu hrozí války...A války znamenají konec všeho dobrého a toho dobrého je už teď velice málo.

Děkuji za odpovědi a přeji hodně zdaru v nasledujícím pusobení kapely BU-FU?
I my děkujem za možnost vyjádřit se. Rádi bychom ještě poděkovali všem lidem, kteří nás podporují, neotáčejí se k nám zády a k lidem, kteří nás ve špatných chvílích ženou kupředu. Děkujem všem lidem, kteří se v kapele nějakým způsobem angažovali a dostali jí tam, kde je dnes. Díky Čau:)
-UNDERPUB HIP-CORE - 4ever
Vaši BU-FU

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
31.05. Metalfest Open air
01.06. Sorfest
01.06. Legendy 10
03.06. Alice in Chains, Black Rebel Motorcycle Club
04.06. Tool
04.06. Slayer
06.06. Smashing Pumpkins
07.06. Rock im Park
08.06. Československý Rockfest
09.06. Nunslaughter, Disparage, Inferia, Blodride
A co FAKKER!?