Nový Spark
venku od 1. dubna
Jak koronavirus típnul a přesunul koncerty

Jak koronavirus típnul a přesunul koncerty

Šíření nákazy ve všech koutech planety donutila vlády jednotlivých států k různě drastickým opatřením. To, o nesdružování lidí na jednom místě, dalo stopku i rockovým a metalovým akcím.

První, kdo byl nucen zrušit svou show, byli TESTAMENT, EXODUS a DEATH ANGEL 25. února v Miláně. O pět dní později ohlásila zrušené (přesunuté) koncerty italská LACUNA COIL. Právě v zemi proslulé chutným a jednoduchým jídlem udeřil Covid-19 v Evropě nejsilněji.

V pátek 6. března se objevila zpráva, že muž, který navštívil koncert TOOL v novozélandském Aucklandu onemocněl koronavirem. Další kapely tak z preventivních důvodů rušili své show. KISS, QUEEN, PEARL JAM.

Zcela jiná kategorie jsou mazáci MAGNUM, kteří se rozhodli hrozbě obrnit a svoje evropské tour jeli dál. Tedy alespoň do pátku 13. března, kdy nahodili na svůj oficiální web, že proti síle úřadů ani nezlomná povaha rockera nic nezmůže.

O den dříve už zrušila svou evropskou tour Chelsea Wolfe, včetně pražského koncertu v divadle Archa, a zbytek turné odvolali i KVERLERTAK, kteří měli vystoupit den na to v pražské Meet Factory.

Zrušené koncerty začaly létat ze všech stran, někteří interpreti ovšem své tour a vystoupení jen odložili, jako kupříkladu Devin Townsend, LAMB OF GOD nebo WITHIN TEMPTATION s EVANESCENCE.

Úplným unikátem jsou pak CODE ORANGE, kteří měli 14. března vystoupit v pittsburském Roxian Theatre u příležitosti release show jejich nového alba „Underneath“ a streamovat svou show pro fanoušky, jež nebudou v sále. Nakonec v dějišti koncertu nebyl nikdo jiný než vystupující kapela a crew, stream se přesto pro fanoušky konal.

Nový Spark
venku od 1. dubna
Kalendář akcí
16.04. 1914
18.04. IGORR, AUTHOR & PUNISHER, OTTO VON SCHIRACH
20.04. VAN DER GRAAF GENERATOR
25.04. JOE LYNN TURNER
01.05. MAGNUM
02.05. VISIONS OF ATLANTIS, EDENBRIDGE, SCARLET AURA, LEECHER
03.05. RED
05.05. YES
06.05. JOE SATRIANI
07.05. DOOL
A co FAKKER!?