Nový Spark
venku od 2. října
Jak vytvořit dokonalý obal hudebního alba - 8 profesionálních tipů pro designéry

Jak vytvořit dokonalý obal hudebního alba - 8 profesionálních tipů pro designéry

Obaly hudebních alb jsou víc než jen přední strana alba. Obvykle je na nich fotografie kapely nebo ilustrace, která má nějaký význam.

Jsou také jednou z prvních věcí, které lidé při pohledu na album vidí, a proto je tak důležité, aby ten váš vynikal mezi ostatními ve vaší sbírce i sám o sobě. Možná si myslíte, že vytvořit obal alba je tak snadné, jako vyfotit selfie a použít ho, ale navrhnout efektivní obal hudebního alba je mnohem víc než to. Správné barvy, písma, obrázky a designové prvky - to vše přispívá k tomu, aby vaše album vyniklo nejen mezi ostatními alby ve vaší sbírce, ale také mezi ostatními umělci, kteří nedávno vydali nová alba. Zde je několik věcí, které můžete udělat pro vytvoření dokonalého obalu hudebního alba.


Naplánujte si to
Ještě než začnete vytvářet obal alba, měli byste si vytvořit plán. To vám pomůže zůstat soustředěný a držet se úkolu a také vám to pomůže vyhnout se tomu, abyste se v procesu navrhování ztratili. Může být užitečné vytvořit si jakousi časovou osu, která nastíní, co budete v průběhu celého procesu dělat. Tímto způsobem si můžete být jisti, že nepřežeňte detaily, a až přijde čas, budete mít vše, co potřebujete k vytvoření obalu alba. Pokud ve volném čase pracujete na jiných projektech, ujistěte se, že máte tyto alba oddělená, abyste se nemátli a nevytvářeli si více práce, než je nutné. Soustřeďte se výhradně na album, které má vyjít, a ujistěte se, že mu věnujete potřebnou pozornost.

Používejte správné nástroje
Pokud navrhujete obal alba digitálně, můžete si vybrat z celé řady nástrojů pro návrh. Je však důležité zvolit správné nástroje pro danou práci, proto se ujistěte, že pro návrh obalu používáte ty správné. Pokud například navrhujete obal alba pro digitální použití, nepoužívejte nástroje, které jsou určeny k vytváření tiskových návrhů. Možná byste dokonce měli zvážit, zda si pronajmout designéra, místo abyste se o to pokoušeli sami. Obal alba sice jistě můžete vytvořit sami, ale možná využijete zkušeností profesionálního designéra. Profesionálové mají zkušenosti a dovednosti, aby vytvořili úžasný obal alba, který bude přesně podle vašich představ, aniž byste ztráceli drahocenný čas a peníze.

Ujistěte se, že máte správné barvy
Barvy mohou návrh obalu alba buď vytvořit, nebo zničit. Mohou buď dokonale ladit s náladou vaší hudby a pocitem, o který se snažíte, nebo se mohou hrozně rozcházet se zbytkem designu. Proto je důležité, abyste se od začátku ujistili, že máte správné barvy. Pokud si nejste jisti, jaké barvy se k vašemu albu hodí nejlépe, můžete využít nástroje barevných koleček na internetu, které vám pomohou. Pomocí různých kombinací barev můžete najít ideální barvy pro obal alba, který tak ještě více vynikne.

Vyberte si správná písma
Písma, která se rozhodnete použít na obalu alba, výrazně ovlivní také náladu a tón vašeho návrhu. Například tučné, pozornost upoutávající písmo může být ideální pro ostré rockové album, zatímco čisté, klasické písmo může být ideální pro jazzové album. Experimentujte s různými písmy, dokud nenajdete ideální kombinaci písem pro obal alba. Pokud najdete písma, která odpovídají náladě a tónu vaší hudby, bude to ještě lepší.

Vložte relevantní obrázky a fotografie
Fotografie a obrázky jsou skvělým způsobem, jak do návrhu obalu alba přidat vizuální prvek. Nemusíte také používat stejný obrázek pro celý obal alba. Můžete například použít fotografii kapely na přední straně a na zadní stranu vložit fotografii města, kde jste album nahráli. Můžete si dokonce vytvořit vlastní fotografii, na to existuje spousta online tipů, ale jeden můžeme dát - pokud je pozadí fotografie špatné, zkuste nástroj pro odstranění pozadí cz.depositphotos.com pomůže vám odstranit pozadí a dokonce vytvořit vlastní, pak bude fotografie vypadat profesionálněji. Obrázky mohou pomoci vytvořit zajímavější, vizuálně přitažlivější design, proto je dobré jich na obal několik zařadit.


Nezapomeňte na metadata
Metadata obalu alba mohou být stejně důležitá jako samotný design. Tento prostor můžete využít k uvedení takových informací, jako jsou jména členů skupiny, název alba, datum vydání, seznam skladeb a další podrobnosti týkající se alba. Tyto informace můžete přidat buď přímo do návrhu obalu alba, nebo je zahrnout do samotného obrázku, například do metadat fotografie. Přidání do samotného obrázku je dobrý nápad, protože zajistí, že informace budou snadno viditelné a neztratí se nebo nebudou zaměněny s jinými informacemi v návrhu.

Shrnutí
Vytvoření dokonalého obalu hudebního alba vyžaduje spoustu práce a plánování, ale je to něco, co potřebuje každá kapela, ať už je úplně nová, nebo existuje už léta. Obal je první věc, kterou potenciální fanoušci při pohledu na nové album uvidí, proto musí být dokonalý. Řiďte se těmito osmi tipy, jak navrhnout dokonalý obal alba, a vaše album bude vypadat úžasně. Pomůže vám to odlišit se od ostatních kapel a upoutat pozornost nových fanoušků.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace