Nový Spark
venku od 2. října
James Hetfield z METALLIKY: „V dobré náladě tvořím riffy, v těžkých emocích píšu texty“

James Hetfield z METALLIKY: „V dobré náladě tvořím riffy, v těžkých emocích píšu texty“

Frontman METALLIKY se rozhodl ve spolupráci s neziskovou organizací Road Recovery nejen namotivovat všechny, kteří se zrovna necítí nejlépe, ale dodal i podrobnosti o procesu tvorby nové hudby. Maká se na tom!

Objednejte si výroční edici černého alba a další merch METALLIKY!

Nezisková, hudebně založená organizace Road Recovery, pomáhající především mladým lidem se závislostmi i složitými životními problémy, je již dlouhou dobu podporována velkými skupinami ze světa rocku a metalu. Ve spolupráci s organizací se James Hetfield rozhodl promluvit k lidem o svých osobních zážitcích i strastech kolem tvoření hudby v době pandemie.

„Asi všichni na planetě si zrovna procházíme těžkým obdobím, a proto jsem se rozhodl sdílet pozitivní zprávu. Chci, abyste věděli, že nikdy nejste sami. Všichni jsme obdařeni darem hudby, o kterou se můžete opřít a spolehnout se na ni. Poslední dobou na mě často dopadá spousta emocí, takže jsem jich využil, abych tvořil – a taky jsem toho napsal fakt dost. Když na mě opravdu padnou spíš těžké emoce, píšu texty. Zato když mám radost a dobrou náladu, vyřádím se na riffech. Dělám to takhle už dlouho a jsem rád, že na hudbu se můžu spolehnout, ať už je mi jakkoliv,“ promluvil k fanouškům James Hetfield.

Podle bubeníka Larse Ulricha napsala METALLICA během karantény víc než deset songů, ale na album si ještě asi počkáme. Pánové se chtějí vyrovnat poslední fošně „Hardwired… to Self-Destruct“ (2016), která obsahovala nejen tucet nových skladeb, ale v bonusových edicích také několik živáků a čtyři coververze k poctě Ronnieho Jamese Dia, DEEP PURPLE, IRON MAIDEN a DIAMOND HEAD.

METALLICE patří titulka srpnového Sparku. Uvnitř najdete příběh legendárního Black alba a taky plakát kapely.Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace