Nový Spark
venku od 1. září
Je to oficiální: METALLICA je největší metalovou kapelou historie

Je to oficiální: METALLICA je největší metalovou kapelou historie

Věčná pře, zda největší metalovou kapelou všech dob je METALLICA, nebo IRON MAIDEN, má zřejmě rozuzlení. Alespoň to vyjádřené koncertními statistikami, v nichž to METALLICA suverénně nandává nejen Mejdnům, ale i mnoha ostatním. Magazín Pollstar mapující od počátku osmdesátých let počty prodaných vstupenek na koncerty a peníze za ně utržené, zveřejnil data za celé toto sledované období, tedy čtyřicet let. Za absolutními lídry žebříčků však METALLICA přece jen zaostává.

Perspektivou „kanadského bodování“ jsou největšími suverény historie populární hudby irští U2, kteří od roku 1980 prodali přes 26 milionů vstupenek v součtu za 2,127 miliardy dolarů. Ještě o zhruba 40 milionů dolarů víc za své koncerty utržili THE ROLLING STONES, kterým k tomu stačilo ale prodat o 4 miliony vstupenek méně. V každém případě, U2 a THE ROLLING STONES jsou jedinými umělci, kteří se na tržbách za vstupné dostali přes metu dvou miliard dolarů. Třetí v pořadí, Elton John, zaostává zhruba o 500 milionů.

METALLICA na Sparkshopu

METALLICE v počtu prodaných vstupenek patří s bezmála 20 miliony historické šesté místo. 1,219 miliardy, které za ně kapela utržila, ji pak v žebříčku tržeb řadí na deváté místo. Zmínění IRON MAIDEN jsou v tržbách až 44. se 475 miliony dolarů, respektive 35. s 9,187 miliony prodaných vstupenek.

Kompletní žebříček si můžete projít zde.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. SOEN
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace