Nový Spark
venku od 1. června
Joe Satriani - 16. 10. 2015, Třinec, Werk Arena

Joe Satriani - 16. 10. 2015, Třinec, Werk Arena

Je příjemné, že Joe Satriani je v České republice už poměrně stabilním hostem a k letošnímu albu „Shockwave Supernova“ nachystal pro naši zemi hned dva koncerty. Třinecký byl druhý v pořadí a stejně jako na předchozích štacích se v roli předskokana představil Dan Patlansky se svým bandem. Tento rodák z Jihoafrické republiky holduje blues rocku a po jeho vystoupení na severu Moravy už nepochybuji, že patří mezi velké objevy velmistrů cechu kytarového. Danovi blues koluje v krvi a on ho dokáže předat mezi posluchače, přestože by se k některým jeho intimnějším skladbám hodilo spíše prostředí klubu než velké haly. Ale i tak to bylo výtečně naladění na hlavní akt večera, neboť kromě blues rocku předvedli Patlansky a jeho spoluhráči kouzlo správného power tria, které z minima prostředků vytáhlo maximum.

Joe Satriani začal na chlup přesně v devět a se stejnou přesností proháněl svůj kytarový arzenál. I tentokrát s sebou přivezl špičkovou doprovodnou sestavu muzikantů. Druhou kytaru a klávesy měl na starosti už poměrně tradičně Mike Keneally, který si ve výčtu svých aktivit a nahrávek pranic nezadá s hlavním protagonistostou. Oba nástroje ovládá jako pravý virtuóz a jak předvedl i tohoto pátečního večera, semtam i oba v jednom okamžiku. Ostatně baskytarista Bryan Beller, kterého nyní známe především díky THE ARISTOCRATS, patří i do současné Keneallyho kapely, kde občas zaskakuje i všudybouch Marco Minnemann, který se opět blýskl nápaditým a vtipným sólem na bicí. Joe mezi novinkové skladby (namátkou „On Peregrine Wings“, „Cataclysmic“, došlo i na „Crazy Joe“ a další) míchal svou starší tvorbu, ale i když měl koncert dvaadvacet položek, na některé klasiky se samozřejmě nedostalo. To však v žádném případě nemohlo znamenat, že by zážitek ze Satrianiho koncertu nebyl dokonalý. Když po dvou hodinách a deseti minutách ukončil Satch své kytarové školení jedinou zpívanou skladbou „Big Bad Moon“ a už dokonale prověřenou bezmála třicet let starou „Surfing with the Alien“, našlo by se jen málo jedinců (pokud vůbec někdo), kteří by Třinec opouštěli se znuděnou tváří. Joe Satriani je stále velký kytarový učitel, který však nikdy nezapomněl, že se stejně jako jeho žáci musí neustále vzdělávat. I proto jsou jeho koncerty stále výjimečnou záležitostí.

text: Jan Kozák

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
30.06. HELLOWEEN, HAMMERFALL
05.07. JACK WHITE
07.07. MASTERS OF ROCK 2022
13.07. KISS
22.07. PEARL JAM
25.07. GOJIRA, ALIEN WEAPONRY, EMPLOYED TO SERVE
28.07. SLIPKNOT
28.07. BENÁTSKÁ!
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH 2022
09.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace