Nový Spark
venku od 28. června
Jukka Nevalainen odstupuje z postu bubeníka NIGHTWISH

Jukka Nevalainen odstupuje z postu bubeníka NIGHTWISH

Z tábora NIGHTWISH přichází zpráva, která fanoušky jistě nepotěší. Bubeník Jukka Nevalainen odstupuje ze sestavy a tudíž se nebude dále účastnit příprav a nahrávání nového alba, které jsou v plném proudu. Důvody jsou zdravotní, Jukka se svěřil, že už ho nějakou dobu trápí nespavost a s ní spojené obtíže.

„Už roky trpím občasnou, ale těžkou nespavostí, která mi dělala nechtěnou společnost také na mnohých turné. Dělal jsem, co jsem mohl, abych ji ovládl anebo se s ní alespoň vyrovnal. Pořád však pořádně nevíme, proč vlastně potřebujeme spát, takže k tomu, proč někteří z nás trpí nespavostí, není moc informací. Žádný lék na ni nezabírá stoprocentně. Minulý měsíc mi došlo, že kvůli tomu nemůžu hrát tak, jak bych chtěl, a jak muzika zasluhuje. A tak jsem se rozhodl odstoupit z postu bubeníka NIGHTWISH, což se týká jak nahrávání nového alba, tak následného turné. Pořád budu zapojen do všednodenních záležitostí týkajících se kapely, ale to mně nejdražší a nejdůležitější, což je hraní, je pro mě v tuto chvíli nemožné. Až čas ukáže, jaká bude budoucnost,“ sdělil Jukka.

V NIGHTWISH ho zastoupí krajan a kamarád Kai Hahto, v současnosti člen WINTERSUN či SWALLOW THE SUN, v minulosti také grindových ROTTEN SOUND. S NIGHTWISH se zná dlouhodobě, se dvěma posledními alby jim pomáhal přímo ve studiu, a Jukkovi dokonce dával lekce jazzového bubnování. „Když odehráli poslední koncert z turné k Dark Passion Play, Jukka mi ještě tu noc volal, že nutně potřebuje nějaké lekce. A než pak začali dělat na Imaginaeru, strávil jsem týden u něho doma a každý den jsme tak tři čtyři hodiny cvičili. Některé techniky potřeboval vypilovat, ale když měl na nové album nahrát jednu jazzovější věc, neměl vůbec tušení, jak na to, tak jsem mu poradil,“ vzpomínal Kai v rozhovoru pro Spark, který najdete v čísle 04/2013.

Nový Spark
venku od 28. června
Kalendář akcí
19.10. Die Happy
24.10. The Rasmus
25.10. The Unity
26.10. The Unity
28.10. Victims, Svalbard
30.10. Heilung
31.10. Volbeat, Baroness
01.11. Kissin' Dynamite
04.11. Deströyer 666, Dead Congregation, Nocturnal Graves, Inconcessus Lux Lucis
12.11. Beast in Black, Myrath
A co FAKKER!?