Nový Spark
venku od 2. října
KATAKLYSM, KRISIUN, FLESHGOD APOCALYPSE - 2.2.2014, Praha, Storm

KATAKLYSM, KRISIUN, FLESHGOD APOCALYPSE - 2.2.2014, Praha, Storm

Dalo by se říci, že s prodlužujícími dny se k nám do Česka po zimním spánku začínají opět sjíždět metalové ikony. A tak jsme v Praze mohli přivítat skvělé death metalisty KATAKLYSM.

Klub Storm se otevírá po 19. hodině. Venku stojí obrovský had lidí, čekající na večerní koncert. Ještě ve 20. hodin, kdy začínají hrát italští FLESHGOD APOCALYPSE, stojí venku pěkná fronta. U vstupu je stánek se suvenýry – mezi tričky a mikinami se vyjímají barevné těstoviny a lahve vína s etiketou Fleshgod Apocalypse. Jen cena 500,- Kč za láhev vína a 125,-Kč za balíček těstovin ukazuje, že tyto suvenýry nejsou pro každého nebo jen pro opravdové nadšence. První předkapela dohrává svůj set ve 20:45 a po krátké úpravě pódia nastupuje druhá předkapela – brazilští KRISIUN. Tato death metalová trojice předvedla strhující show. Pěkně jim to šlapalo a jejich vystoupení si nenechal ujít ani Stephane z Kataklysm. Trochu mě to překvapilo, když jsem ho u pódia zahlédla, protože jsou spolu na turné skoro měsíc. Člověk by řekl, že to po takové době musí být trochu stereotypní.

Hvězda večera kanadští KATAKLYSM začali hrát kolem 22. hodiny a byl to opravdu nářez. Škoda, že se koncert konal v klubu Storm, jehož pódium je cloněno sloupy, tudíž jsou vidět „celé tři metry“ stage. Zpěvák a kytaristi se mačkali mezi sloupy, aby viděli alespoň nějaké publikum. A že na ně přišli davy – bylo vyprodáno. Našli se i tací, kteří využili chybějící ostrahy a lezli na pódium a poté skákali zpět do davu. Manažer z tohoto počínání nebyl příliš nadšený a myslím, že ani samotná kapela si tento zájem příliš neužívala. Všichni moc dobře znají případ Randyho Blytha z Lamb of God a nikdo nechce dopadnout jako on.

KATAKLYSM předvedli skvělou show k vydání nového alba „Waiting For The End To Come“. Hráli hodinu a půl. Zpěvák Maurizio vzpomíná na uplakané počasí v Plzni na Metalfestu 2013 a jedním dechem dodává, že se těší na letošní Masters Of Rock ve Vizovicích, na který všechny přítomné zve.

Pozitivní byl fakt, že klub byl naprosto vyprodaný. Jako negativní hodnotím chování neukázněných fanoušků. Právě díky takovým „blbcům“ se může klidně stát, že k nám některé kapely přestanou jezdit a to by byla rozhodně škoda. Je to zábavné, ale jen pokud k tomu kapela své fanoušky vyzve.

Měla jsem možnost si chvíli povídat s baskytaristou Stephanem Barbem. Říkal, že mají 37 show v řadě a jen jeden den volna. Takže to je opravdu masakr. Celé turné spí v tourbuse, je to prý jako spát v rakvi, protože tam není moc místa. Nyní jsou již za polovinou turné, takže konec je už v dohledu. Celá kapela si prý koncerty v Evropě velice užívá, protože publikum je vstřícnější než třeba v Americe. Pochlubil se, že loňský rok byl skvělý i z toho důvodu, že si zahráli v Austrálii anebo v Japonsku. Tam prý byli poprvé a byli unešení ze všech těch chrámů a japonské kultury. Zavzpomínal i na propršený Metalfest, v hlavě mu utkvěl moment, kdy traktory tahaly zapadlá auta z promáčených luk a polí.

Takže pokud jste nestihli jejich vystoupení na Hromnice, tak se máte na co těšit v létě!

Metalu zdar!

text a foto: Káča Hajná

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
15.10. VLADIMÍR GUMA KULHÁNEK 75 LET
15.10. CRADLE OF FILTH
15.10. JETHRO TULL'S MARTIN BARRE & BAND
16.10. JETHRO TULL'S MARTIN BARRE & BAND
18.10. HARDLINE, BLACK TIGER, VICE
18.10. OMEGA, CITRON
18.10. Die Happy
19.10. OMEGA, CITRON
19.10. Die Happy
21.10. ENTOMBED A.D., ABORTED, BAEST
A co FAKKER!?