Nový Spark
venku od 1. července
Květnový Spark uvádí: Baltes jr. (HOWLING GIANT) – „Táta z nás chtěl mít bubeníky.“

Květnový Spark uvádí: Baltes jr. (HOWLING GIANT) – „Táta z nás chtěl mít bubeníky.“

Milovníci stoner rocku a metalu, zbystřete! Americká sebranka HOWLING GIANT vydala koncem října loňského roku své druhé album „Glass Future“, které slibuje šílenou nálož nespoutané energie. Trio z Nashvillu totiž nechce se svým stonerem sklouznout k pomalému doomu, místo toho chtějí lidi rozhýbat. Jejich basák Sebastian Baltes pro Spark důkladně rozebral novou nahrávku, ale rozpovídal se i o svém dětství a vztahu se svým slavným tátou Peterem Baltesem, jenž mnoho let drtil basu v ACCEPT, ale nyní působí v U.D.O. a je díky tomu prý znovu šťastný.

„Ještě než jsem začal hrát na kytaru, chtěl mít táta ze mě a mého bráchy bubeníka. Oba jsme se nejdřív učili na bicí a až pak mi nám ukázal kytaru. Něco ve mně mě k ní táhlo. Odmalička jsem na ni chtěl umět hrát a živit se tím. Ale nakonec jsem skončil u baskytary, která nebyla mou první volbou. Jenže když jsem se přistěhoval do Nashvillu a snažil se založit vlastní kapelu, bylo strašně těžké najít basáka, a tak jsem se jím nakonec stal sám. A časem jsem se dopracoval k tomu, že mě hraní na baskytaru baví ze všeho nejvíc. Takže na jednu stranu tím chci pokračovat v jeho šlépějích, ale na druhou stranu chci vytvořit jako baskytarista vlastní odkaz,“ vzpomíná na dětství Baltes junior.


Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
07.08. MR. BIG
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace