Nový Spark
venku od 1. července
Květnový Spark uvádí: Baltes jr. (HOWLING GIANT) – „Táta z nás chtěl mít bubeníky.“

Květnový Spark uvádí: Baltes jr. (HOWLING GIANT) – „Táta z nás chtěl mít bubeníky.“

Milovníci stoner rocku a metalu, zbystřete! Americká sebranka HOWLING GIANT vydala koncem října loňského roku své druhé album „Glass Future“, které slibuje šílenou nálož nespoutané energie. Trio z Nashvillu totiž nechce se svým stonerem sklouznout k pomalému doomu, místo toho chtějí lidi rozhýbat. Jejich basák Sebastian Baltes pro Spark důkladně rozebral novou nahrávku, ale rozpovídal se i o svém dětství a vztahu se svým slavným tátou Peterem Baltesem, jenž mnoho let drtil basu v ACCEPT, ale nyní působí v U.D.O. a je díky tomu prý znovu šťastný.

„Ještě než jsem začal hrát na kytaru, chtěl mít táta ze mě a mého bráchy bubeníka. Oba jsme se nejdřív učili na bicí a až pak mi nám ukázal kytaru. Něco ve mně mě k ní táhlo. Odmalička jsem na ni chtěl umět hrát a živit se tím. Ale nakonec jsem skončil u baskytary, která nebyla mou první volbou. Jenže když jsem se přistěhoval do Nashvillu a snažil se založit vlastní kapelu, bylo strašně těžké najít basáka, a tak jsem se jím nakonec stal sám. A časem jsem se dopracoval k tomu, že mě hraní na baskytaru baví ze všeho nejvíc. Takže na jednu stranu tím chci pokračovat v jeho šlépějích, ale na druhou stranu chci vytvořit jako baskytarista vlastní odkaz,“ vzpomíná na dětství Baltes junior.


Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
08.02. THE WEARS PRADA
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace