Nový Spark
venku od 1. července
Květnový Spark uvádí: EXORCIZPHOBIA – „Dělat hudbu je náš způsob života, takže je příjemné být oceněn.“

Květnový Spark uvádí: EXORCIZPHOBIA – „Dělat hudbu je náš způsob života, takže je příjemné být oceněn.“

Novopečení držitelé ceny Anděl v kategorii Rock si razí svou vlastní cestu dlážděnou neúnavným koncertováním a setrvalou dřinou. Ocenění České hudební akademie dostala thrashmetalová čtveřice z Trutnova za album „Spiritual Exodus“, které v květnovém tištěném čísle Sparku představuje frontman Tomáš Skořepa.

Pro thrashmetalovou komunitu je zisk ceny Anděl spíše podružnou záležitostí. Jak se k ocenění staví EXORCIZPHOBIA? „V našich kruzích jsou tendence takovým oceněním opovrhovat, pro což mám do jisté míry pochopení. Nicméně my z toho máme upřímnou radost. Dělat hudbu pro nás není jenom kratochvíle, ale spíš způsob života. Ten si vybírá svoji daň především v osobní rovině, a tak je nesmírně příjemné být za svoje úsilí oceněn. Vidět, že to, co děláš, někdo sleduje a někoho to zajímá, je satisfakce a zároveň velké povzbuzení k další práci. Navíc fakt, že takovou cenu může získat SNĚŤ nebo EXORCIZPHOBIA, je dobrou motivací pro ostatní podobné žánrové kapely,“ říká v rozhovoru Skořepa.

O čem vypovídají texty na novém albu, jaké vlivy a žánry kapelu ovlivnily, ale i to, jakou roli na desce sehrálo záhadné archeologické naleziště v Bolívii, se dozvíte v rozhovoru. Nový Spark seženete v každé lepší trafice nebo na Sparkshopu!

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
02.11. BROTHERS OF METAL, GRAILKNIGHTS
02.11. DREAM THEATER
02.11. GUANO APES
04.11. IRON MAIDENS
07.11. ASSASSIN, NUCLEAR, BURDEN OF GRIEF
09.11. THE GEMS
10.11. ULCERATE, SELBST
13.11. VOLA
13.11. DEAD DAISIES, BEASTO BLANCO, MIKE TRAMP - WHITE LION SONGS
13.11. LUCIFER, THE NIGHT ETERNAL, TANITH
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace