Nový Spark
venku od 1. července
Kytarista THE OFFSPRING vzpomíná na obří úspěch alba „Smash“

Kytarista THE OFFSPRING vzpomíná na obří úspěch alba „Smash“

Kytarista THE OFFSPRING Noodles se pro pořad Meltdown detroitské rozhlasové stanice WRIF rozhovořil o obrovském úspěchu průlomového alba skupiny „Smash“ z roku 1994. Šlo o třetí nahrávku kalifornské punk-rockové partičky a společně s „Dookie“ od GREEN DAY stojí za znovuoživením žánru v polovině 90. let.

„Bylo to pro nás opravdu bláznivé období. Po deseti letech, co jsme hráli hlavně v klubech a cestovali po Americe v dodávce, přičemž nikdo z nás pořádně nevěděl, kam vlastně spějeme, jsme nejednou měli muziku jako job na plný úvazek. Když vyšla deska Smash, koncertovali jsme snad rok a půl v kuse, bylo to hodně jiné. Pak jsme se vrátili do studia a natočili Ixnay On The Hombre a všichni mluvili o našem druhém albu, ačkoliv už bylo čtvrté. Snažili jsme se neposlouchat rady, jestli by naše nová tvorba měla znít jako punk nebo pop rock a udali jsme si to podle sebe. A myslím, že jsme si vedli docela dobře. Následovalo další tour a pak přišla Americana, která znamenala další průlom. A pak už to všechno byla jen zábava.“


Alba „Smash“ se jen v USA prodalo víc než šest milionů nosičů, celosvětově ještě o 5 milionů víc. Nahrávka oplývá hity jako „Come Out And Play“, „Self-Esteem“ nebo „Gotta Get Away“.

THE OFFSPRING momentálně vyhlížejí vydání své nové studiovky „Let The Bad Times Roll“. V pořadí desátý počin se objeví 16. dubna po dlouhých devíti letech od předchozí fošny „Days Go By“. Desku si už teď můžete předobjednat v našem eshopu.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
14.08. LIMP BIZKIT
18.08. ROCK CASTLE 2022
25.08. SABATON, THE HU, LORDI
12.11. ALTER BRIDGE, HALESTORM, MAMMOTH WVH
16.02. VILE VALLO
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace