Nový Spark
venku od 31. července
LIVE: MASTERS OF ROCK 2016 - Day 4

LIVE: MASTERS OF ROCK 2016 - Day 4

MASTERS OF ROCK 2016 - DAY 4

17.7.2016 - Areál likérky R. Jelínka, Vizovice


Od rána bylo možné vidět podmračené fanoušky, mířící na nádraží. Déšť z předchozího dne dal všem pěkně zabrat, na někom nezůstala nit suchá, včetně té ve spacáku. Navíc zpráva, že Megadeth kvůli zranění basáka nedorazí, rozhodla o dřívějším odjezdu některých zklamaných a promočených. Jiní to opět pojali s humorem a tak bylo možné potkat v areálu postavičky doslova obalené v blátě, od hlavy k patě a ještě s nápisem OBJETÍ ZDARMA.


Změna v pořadí kapel byla hlášena po celý den a náhlý výpadek v programu pořadatelé ihned doplnili kapelou TUBLATANKA.


Kombinace hitů, která zazněla odpoledne, nutila diváky v podstatě odzpívat většinu repertoáru s kapelami. ALKEHOL, AIRBOURNE a TUBLATANKA tak dávali divákům opravdu dost prostoru k samostatným hlasovým projevům, i když ne vždy to bylo vyloženě záměrem kapely. Něco obstaral vypadávající zvuk...


ENSIFERUM a OOOMPH! možná dali oproti ostatním trochu odpočinout hlasivkám, ale rozhodně ne nohám. Ti, kdož se rozhodli zůstat a vychutnat si poslední den festivalu, i přes nějaký ten úbytek v řadách diváků, v klidu zaplnili každičké místo, odkud bylo vidět na pódium a neúnavně řádili.


TARJA byla skutečnou královnou posledního dne. Její podání skladeb bylo tentokrát extrémně energické, oproti minulým letům, a zmizel rádoby popový nádech, kterým byl repertoár zpěvačky obestřen. Překvapený dav okamžitě reagoval s patřičným nadšením a ovace nebraly konce. Vypadá to, že živější a tvrdší podobou získá TARJA mnohem víc.


Podrobný report z Masters of Rock 2016 najdete samozřejmě v příštím čísle Sparku.


text: Zdeňka Šichová
foto: Radek Šich

Nový Spark
venku od 31. července
Kalendář akcí
21.09. Tattoo Grand Prix
21.09. Deafheaven & Touché Amoré, Portrayal Of Guilt
23.09. Rivers of Nihil, Black Crown, Initiate, MOL, Orbit Culture
25.09. Magic sword
28.09. Protector, Lahar, Mörkhimmel
02.10. Protector, Denet
02.10. Airbourne
02.10. Cro-mags, Best Wishes, Red Death
04.10. As I Lay Dying, Chelsea Grin, Unearth, Fit For A King
08.10. Pixies
A co FAKKER!?