Nový Spark
venku od 1. července
Live SUFFOCATION: Smrt obcházela Smíchovem

Live SUFFOCATION: Smrt obcházela Smíchovem

Futurum hlásilo vyprodáno a já, aspirant na druhou mízu, případně na první infarkt, se těšil jako malé škvrně. Nic na tom nezměnilo ani brblání z hloučku, čekajícího na otevření Futura, věštící nevyhovující zvuk.

Já takový pocit neměl. Od začátku byl v členitém prostoru Futura zvuk velmi slušný. ORGANECTOMY nejenže byli nádherně čitelní, ale technickou zdatnost ze studiovek přenesli s brutální elegancí do živé prezentace – za mě skvělý start. Po náročné gymnastice přijde pořádná surová zabijačka jednoznačně vhod.

SANGUISUGABOGG otočili dosavadní pořádky naruby a rozjeli nekompromisní přímočará jatka, jejichž ultimátní účinek bez problému strnul publikum k moshpitu a stagedivingu (několikrát jsem dostal do žeber, ale to se v takový moment bere sportovně a s nadhledem). ENTEPRISE EARTH se mnou žádné psí kusy bohužel (škoda) neudělali. Instrumentálně a zvukově nemám připomínek, ale jejich set byl příliš „hodný“ a akademický ve srovnání se zážitkem, jaký mi naservírovalo jejich čerstvé album „Death: An Anthology“. Očekávaný vichr a bouře se nedostavily v té míře, aby mi podtrhly nohy a praštily se mnou o zeď.

Není každý den posvícení a vybrat si relativně slabší chvilku může každý, zvláště když se nejedná o vyslovený průšvih, a to se v případě ENTERPRISE EARTH rozhodně nestalo. SUFFOCATION jsou dávno další jméno ducha deathmetalového. Živelnost, drtivá energie a instrumentální fortel v jednom balíku s brutalitou a ponurostí původní esence stylu, naživo mají SUFFOCATION sílu jako důlní rypadlo. Ricky, kterého jsem viděl naživo poprvé, je rozený frontman a působí dojmem, že je v kapele od začátku. Za sebe chválím tracklist, kromě kultovních věcí došlo i na novější desky, a když došlo na mou oblíbenou „Blood Oath“, v soukromém módu jsem si spokojeně vrněl. Moje lehká klaustrofobie dostala díky narvanému klubu možnost si zařádit, ale nakonec si to rozmyslela… asi věděla proč.

Text: Jirka Vacek

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
07.08. MR. BIG
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace