Nový Spark
venku od 2. května
MASTER´S HAMMER - "Vracejte konve na místo."

MASTER´S HAMMER - "Vracejte konve na místo."

Česká legenda Master’s Hammer se zapsala do historie nejen tuzemského, ale i zahraničního black metalu svým velice originálním stylem, který z alb Rituál a Jilemnický okultista udělal dnes již všeobecně známé klasiky a z kapely kult. Po tom, co se na řadu let odmlčela, vydala skupina v roce 2009 vyvedenou desku Mantras, na níž letos navázala počinem Vracejte konve na místo.

Již od první skladby je zde znát typický rukopis skupiny. Blackmetalová smršť „Nordfostkampfland“ napovídá, že Páni kladiva jsou zpět se spoustou čerstvých nápadů, energií a výbornými texty, které nepostrádají jak temnost, tak nadsázku a humor. Vyvedený zvuk a skladby se zvláštní tajemnou atmosférou, která je pro alba této kultovní bandy neodmyslitelná, dávají najevo, že i po letech jsou Master’s Hammer věrní svému stylu, aniž by zněli nějak vyčpěle, ba naopak. Vracejte konve na místo ukazuje kapelu ve vrcholové formě, čehož důkazem jsou především skladby jako atmosférická „Šumava“, „Podejte mi Ten Samopal“, titulní a možná nejzdařilejší „Vracejte Konve Na Místo“ a další, jejichž přičiněním je deska přijata velice vlídně fanoušky, pro něž se již teď pomalu stává další klasikou.

Master’s Hammer stvořili učebnicový příklad toho, jak by mělo vypadat osobité blackmetalové album. Skupina se i po tolika letech stále vyvíjí a bude-li nadále pokračovat v tomto duchu, jistě v následujícím období ukáže nejen české metalové scéně další unikátní věci. Návykové Vracejte konve na místo by rozhodně nemělo chybět ve sbírce každého vyznavače tvrdého metalu, jež byl třeba jen párkrát zasažen kouzlem této legendární formace.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
31.05. Metalfest Open air
01.06. Sorfest
01.06. Legendy 10
03.06. Alice in Chains, Black Rebel Motorcycle Club
04.06. Tool
04.06. Slayer
06.06. Smashing Pumpkins
07.06. Rock im Park
08.06. Československý Rockfest
09.06. Nunslaughter, Disparage, Inferia, Blodride
A co FAKKER!?