Nový Spark
venku od 1. října
MERCENARY, OMNIUM GATHERUM - 7. 9. 2013, Brno, Favál

MERCENARY, OMNIUM GATHERUM - 7. 9. 2013, Brno, Favál

Krátce před brněnskou zastávkou zrušila účast na tomto turné dánská thrashová naděje ESSENCE, na jih Moravy tedy přijela pouze ústřední dvojice celé šňůry - MERCENARY a OMNIUM GATHERUM. Sice to zamrzelo, ale OMNIUM GATHERUM hned po svém nástupu všechny chmury rozptýlili. Kapela propaguje svou novou řadovku „Beyond“, dle mého názoru zraje jako víno a momentálně dává zapomenout na daleko větší kalibry melodického death metalu.

Byť se z počátku hluboký murmur Jukky Pelkonena trochu ztrácel v ostatních nástrojích, ke konci se však vše podařilo vyladit.Co se týče zvuku – nepamatuju se, kdy jsem naposledy slyšel tak zřetelné a citlivě nazvučené kytary, hlavně ta Markuse Vanhaly mi zní v uších ještě teď po čtyřiadvaceti hodinách od koncertu. OMNIUM GATHERUM předvedli energický a místy výbušný set, evidentně se sami bavili a nakonec jim relativně slušně zaplněný Favál po právu aplaudoval.

MERCENARY to po nich měli těžké, ale svého úkolu se zhostili se ctí, ačkoliv se mi zdálo, že po živelných Finech působili trochu chladněji. Na druhou stranu především pro baskytaristu a po zeštíhlení sestavy i hlavního vokalistu Reného Pedersena je těžké se při tom všem pouštět do nějakých větších frontmanských akcí. I MERCENARY se nakonec rozjeli a opět – kytara Martina Buuse Pedersena v některých okamžicích skoro zpívala. Skutečně není na škodu, když si kapely vozí svého zvukaře, který ví, co jejich hudba potřebuje. MERCENARY a OMNIUM GATHERUM už nejsou žádnými nováčky, přesto je Česká republika podle mě ještě pořádně neobjevila. A také z tohoto důvodu stála jejich brněnská zastávka za pozornost a obě kapely předvedly, že patří ve svých škatulkách k tomu nejlepšímu.

Jan Kozák

mercenary.dk omniumgatherum.org faval.cz

Atmosféru akce nadýchejte prostřednictvím fotek Radka Šicha ZDE

Nový Spark
venku od 1. října
Kalendář akcí
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace