Nový Spark
venku od 28. června
Metal forever!

Metal forever!

Tisíckrát slyšený, přesto stále pravdivý a aktuální slogan zdobí titulku zářijového čísla. Metal nás drží všechny nad vodou a dokud budou hrát interpreti jako DORO, nikdy nezemře. Ikonická a charismatická blondýnka zasvětila metalu svůj život a je ztělesnění ženského heavy elementu. Kult!

Za svou pětatřicetiletou kariéru vydala poprvé dvojalbum. Jelikož se nikdy nevdala, nemá děti a vyrůstala s tátou v kamionu, zasvětila ho své opravdové rodině, oddaným metalovým fanouškům. „Forever Warriors/Forever United“ je její vzdání holdu fanouškům a tomuto životnímu stylu.Zářijový Spark se rovněž nese ve znamení festivalů. V live sekci se ohlížíme za čtyřmi z nich. Masters of Rock, Brutal Assault, Obscene Extreme a Ostrava v plamenech tvoří hlavní pilíře letních festivalových radovánek a Spark jim věnuje dohromady třináct stran. Schválně, jestli s našimi postřehy a soudy souhlasíte. A třeba se najdete i na fotce!

Sparku se dostalo cti slyšet nové nadcházející album BEHEMOTH v jeho celé kráse na listening session v Berlíně a přinášíme vám podrobný studio report s detailním popisem každé skladby. Tohle bude velké!

Ikony jsou prostě ikony. Glen Benton vypálil na Boba Zelenku otázku jako první a zahájil tak netradičně Bobův pokec o nové desce DEICIDE. Stejně tak DEE SNIDER kategoricky nesnáší nekonečná farewell turné některých kapel, která končí jen naoko. „Jsem znepokojen a znechucen,“ sdělil nám Dee. Čtyři strany rockové moudrosti by Mr. Snider.

Z dalších rozhovorů je dobré si přečíst Dave Ellefsona, který nám nepovídá o MEGADETH a nóbrž o novém albu supergrupy METAL ALLEGIANCE. GRAVE DIGGER rozhodně nevěší lopaty na zeď a jejich novinka má říz. Bouřlivák Lee Dorian a jeho znovuobnovený projekt SEPTIC TANK popisuje, jak posedlost sociálními sítěmi naši civilizaci devastuje. Galerie Titánů patří, jak píše Vašek Tesař, právem alternativcům ze Severního Irska, THERAPY? Velmi sdílný a inteligentní frontman Andy Cairns – záruka chytrého čtení, na které se vyplatí najít chvíli klidu.

Příjemné čtení vám přeje šéfredaktor Karel Balčirák a jak je řečeno v nadpisu METAL FOREVER!


Nový Spark
venku od 28. června
Kalendář akcí
06.08. Parkway Drive, Thy Art Is Murder, Crystal Lake
07.08. Brutal Assault
10.08. Out Of Hell
14.08. Summer Breeze
16.08. Fryyfest
18.08. Metallica, Ghost, Bokassa
20.08. The Offspring
21.08. The Offspring
03.09. Helmet
04.09. Glen Hughes
A co FAKKER!?