Nový Spark
venku od 2. května
METALLICA vydá demo, které odstartovalo její kariéru. Na kazetě.

METALLICA vydá demo, které odstartovalo její kariéru. Na kazetě.

K letošnímu Record Store Day, který je dnem nezávislých prodejců hudebnin, se připojí i METALLICA. 18. dubna se tak na trh dostane raritka v podobě věrné kopie demo kazety „No Life ´Til Leather“, která kapele zajistila její první nahrávací smlouvu. A bude zhotovená podle originálního kusu vlastněného – a popsaného – bubeníkem Larsem Ulrichem. Ten k materiálu říká: „Tohle je naše druhé demo, které jsme poslali do oběhu. Sám jsem doma ty kazety popsal, odnesl na poštu a rozeslal sběratelům z celého světa. Teď, po třiceti letech, jsou synonymem éry před Kill ´Em All.“ Jediný rozdíl bude v tom, že METALLICA pro tuto speciální příležitost svůj raný materiál zmasterovala. V zámoří bude k dostání v obchodech, které se do Record Store Day zapojí, případně na webu kapely Metallica.com . A pokud by se na vás přesto nedostalo – půjde totiž o limitovaný produkt –, nezoufejte. METALLICA slibuje, že „No Life ´Til Leather“ v létě vydá i na CD a na vinylech.


A tady pro vás vybíráme další exkluzivity, které byste 18. dubna na Record Store Day neměli přehlédnout!

Robert Plant vydá desetipalcové EP „More Roar“ se třemi živými skladbami z aktuálního sólového alba „Lullaby and... The Ceaseless Roar“ a k tomu „Whole Lotta Love“ od Led Zep. Samozřejmě zahranou v doprovodu jeho současné kapely SENSATIONAL SPACE SHIFTERS. Vyjde v omezeném nákladu 10 000 kusů.

STONE SOUR na 18. dubna nachystali vydání EP cover verzí „Meanwhile in Burbank...“ Předělali pro něj ALICE IN CHAINS, BLACK SABBATH, JUDAS PRIEST, KISS a METALLIKU.

Od SLAYER se dočkáme zbrusu nového songu „When the Stillness Comes“, na sedmipalci doplněného o live verzi „Black Magic“ zaznamenanou loni ve Wackenu. Vyjde v nákladu 5 000 kusů.

MASTODON vydají dvanáctipalcový picture disk s dosud nevydaným songem „Atlanta“, s hostujícím Gibbym Haynesem z BUTTHOLE SURFERS.

Kompletní seznam interpretů a nahrávek, které ku příležitosti Record Store Day nachystali, by měl být znám v průběhu března...

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
31.05. Metalfest Open air
01.06. Sorfest
01.06. Legendy 10
03.06. Alice in Chains, Black Rebel Motorcycle Club
04.06. Tool
04.06. Slayer
06.06. Smashing Pumpkins
07.06. Rock im Park
08.06. Československý Rockfest
09.06. Nunslaughter, Disparage, Inferia, Blodride
A co FAKKER!?