Nový Spark
venku od 1. listopadu
Mike Howe (†55): Vzpomínka na hlas a srdce METAL CHURCH

Mike Howe (†55): Vzpomínka na hlas a srdce METAL CHURCH

Když v roce 2015 oznámil šéf METAL CHURCH, že se do kapely po dvaceti letech vrací jeden z jejich dřívějších ikonických prvků v podobě Mikea Howea, zašumělo to mezi fanoušky amerického power metalu napjatým a zároveň natěšeným očekáváním. Jenže staré časy pro METAL CHURCH definitivně skončily letos 26. července, kdy byl Mike Howe nalezen mrtvý ve svém domě.

Z obnovení dávné spolupráce pod hlavičkou METAL CHURCH se časem rekrutovala dvě studiová alba: „XI“ (2016) a „Damned if You Do“ (2018), podařený výběr s dalším nevydaným materiálem „From the Vault“ (2020) a fanoušky vděčně přijatý živák „Classic Live“ (2017). A koncerty, turné, festivaly; METAL CHURCH jeli ve velkém stylu.

Těžko tak uvěřit, že si Mike Howe sám nasadil oprátku na krk. Vždyť zpěvákovo nadšení, nasazení a pěvecká, ale i lidská pohoda povyšovaly koncerty METAL CHURCH na zážitek, který se těžko kdy vytěsní z paměti. Je asi nepředstavitelné, co se dělo v Mikeově mysli za poslední rok, že dospěl k rozhodnutí odejít dobrovolně z tohoto světa. Údajně za tím byla jeho dlouhodobá skepse a zklamání z vývoje a zneužívání vlivu ve světě, především ve zdravotnické a farmaceutické oblasti, což jsou symbolicky témata, o nichž zpíval hned v úplně první skladbě pro METAL CHURCH „Fake Healer“.


I reakce jeho kolegů a kamarádů, za všechny kupříkladu Todda La Torreho, s nímž nazpíval novou verzi o pár řádků výše zmíněné skladby, nebo Johna Bushe z ARMORED SAINT („přeju si, aby mi byl býval zavolal“), byly plné šoku a nevěřícnosti, že tento chlapík, který miloval kromě svých dvou synů i přírodu a alespoň v rozhovorech vždy působil jako realista a člověk, který sice o věcech přemýšlí, ale nenechá se jimi vykolejit, už nikdy neuchopí mikrofon a nespustí svůj výjimečný ječák. Ať už je (nebo ještě bude) pravda jakákoliv, srdce zvonu metalového kostela, které se před šesti lety překvapivě roztlouklo, nyní definitivně puklo.

Profil Mikea Howea najdete v zářiovém Sparku v rubrice Rockoví mohykáni.

Nový Spark
venku od 1. listopadu
Kalendář akcí
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace