Nový Spark
venku od 29. listopadu
Mrkněte na trailer k novému albu DREAM THEATER „The Astonishing“

Mrkněte na trailer k novému albu DREAM THEATER „The Astonishing“

DREAM THEATER pustili do světa oficiální trailer ke své albové novince „The Astonishing“. Nahrávka vycházející 29. ledna bude koncepčním dvojalbem, jehož příběh je zasazen do ne možná až tak daleké budoucnosti.

A jako by výkony pětice prvotřídních muzikantů nebyly dostačující, pánové si k jeho nahrávání přizvali také regulérní orchestr, několik různých pěveckých sborů a velezkušeného dirigenta Davida Campbella, který tvrdí, že spolupráce s DREAM THEATER na „The Astonishing“ je tím největším projektem, na kterém v životě dělal. A to považte, že tomuhle maestrovi bude v únoru už 68 let a v životopise práci na Broadwayi, četných filmech a více než 450 hudebních nahrávek, které se staly prodejně zlatými nebo rovnou platinovými, od interpretů jako jsou Paul McCartney, RUSH, MY CHEMICAL ROMANCE anebo Beck, což je, jen tak mimochodem, Campbellův syn.

„Když jsme začali, říkal jsem si, do čeho jsme se to pro boha pustili,“ přiznává kytarista John Petrucci, že i on sám byl kolosálností nového projektu zaskočen. Vše zásadní vzal na sebe, včetně vymyšlení příběhu odehrávajícího se v dystopické budoucnosti. „Poslední koncepční album jsme nahráli před nějakými patnácti lety - ,Metropolis Pt. 2: Scenes from a Memory‘ - a všem nám přišlo, že teď je ten správný čas, abychom se do něčeho takovéoh pustili znovu. Věděl jsem ale, že ze všeho nejdřív musíme přijít s příběhem, na kterém to celé postavíme, protože jen nějaká volná příběhová linie mě nezajímala. Chtěl jsem, aby to bylo nejen koncepční album, ale show se vším všudy, které bude dávat spád právě příběh. Tedy zápletka, místa, postavy, mapy a tak dále.“


Nový Spark
venku od 29. listopadu
Kalendář akcí
14.12. Northlane, Silent Planet, Void Of Vision
14.12. ÁRSTÍÐIR
14.12. MUNICIPAL WASTE, TOXIC HOLOCAUST, ENFORCER, SKELETAL REMAINS
16.12. TARJA - CHRISTMAS TOGETHER
17.12. ARCHSPIRE, BENEATH THE MASSACRE, VULVODYNIA, INFERI
17.12. TARJA - CHRISTMAS TOGETHER
18.12. TARJA - CHRISTMAS TOGETHER
19.12. TARJA - CHRISTMAS TOGETHER
21.12. JINJER, THE AGONIST
21.12. STRAY FROM THE PATH, THE DEVIL WEARS PRADA, GIDEON, LOATHE
A co FAKKER!?