Nový Spark
venku od 1. července
Myles Kennedy: „Nedávalo by smysl nahrát sólovku ve stylu ALTER BRIDGE nebo Slashe“

Myles Kennedy: „Nedávalo by smysl nahrát sólovku ve stylu ALTER BRIDGE nebo Slashe“

Nebezpečí na obzoru, strach, svět vzhůru nohama. V takové atmosféře začal kytarista a zpěvák Myles Kennedy dávat dohromady své nové sólové album „Ides of March“.

Psal se březen minulého roku a nikdo nevěděl, co pandemie koronaviru způsobí. Pro amerického muzikanta, známého z kapely ALTER BRIDGE, a věrného zpěváka kapely Slashe z GUNS N' ROSES, bylo skládání nových písní terapií. Proto jeho druhá sólovka nepojednává tolik o obavách z budoucnosti, ale je spíše uklidňujícím ujištěním, že společně se dá zvládnout ledacos.

S Mylesem jsme si pro červencové číslo Sparku příjemně popovídali o vlivech působících na jeho tvorbu, zapeklitostech při psaní textů i o jeho snaze nevyjadřovat se k politice a dalším společenským jevům.


Řeč padla také na možnosti sólového umělce oproti působení v kapele. „Jedná se o osvobozující pocit, protože opravdu můžeš dělat, cokoliv chceš. Když jsi součástí kapely, musíš dělat kompromisy, ale zase z toho může vzniknout skladba, kterou by nikdo z nás samostatně nesložil. Sólový muzikant může vystoupit z bubliny, experimentovat, nahrát desku plnou polky. (smích) Nebo jakéhokoliv jiného žánru. Já skládám opravdu hodně nejrůznějšího materiálu, který z velké části nikdy nespatří světlo světa, ale i tak si to užívám. Jedná se o skvělou příležitost, jak ze sebe dostat kreativitu a objevovat jiné žánry. Samozřejmě by nedávalo smysl, kdybych nahrál album, které by znělo jako od ALTER BRIDGE nebo Slashe.“

Kompletní rozhovor najdete v červencovém Sparku.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
18.10. KAMELOT
19.10. STEVE N SEAGULS
20.10. STEVE N SEAGULS
21.10. NAXEN, ÄERA
22.10. MISTER MISERY
23.10. MONSTER MAGNET
24.10. WITHIN TEMPTATION
25.10. ARCH ENEMY, IN FLAMES
26.10. POWERWOLF, HAMMERFALL, WIND ROSE
27.10. HEALTH, GOST, ZETRA
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace