Nový Spark
venku od 1. července
Na kreativní spojení Nicka Cavea a Warrena Ellise nahlíží nový dokumentární film

Na kreativní spojení Nicka Cavea a Warrena Ellise nahlíží nový dokumentární film

Blízké osobní i tvůrčí pouto mezi Nickem Cavem a Warrenem Ellisem se pevně otisklo do posledních alb THE BAD SEEDS „Skeleton Tree“ a „Ghosteen“ a vyvrcholilo loňským společným sólovým albem „Carnage“. Nyní se toto jedinečné, zdaleka nejen hudební spojení stalo ústředním tématem filmu režiséra Andrew Dominika. Pod názvem This Much I Know To Be True vstupuje na plátna kin od 11. do 15. května 2022.

Dokumentární film vznikl v režii Andrew Dominika a svůj pohled soustředí na vznik desek „Ghosteen“ (2019) a „Carnage“ (2022). Jeho centrem je Caveovo kreativní spojení s muzikantem Warrenem Ellisem. Ten v roce 1993 přišel do Caveovy kapely THE BAD SEEDS a brzy se stal jejím klíčovým členem. Vloni vydané písničkové album „Carnage“ je dosavadním završením spolupráce této dvojice. Dominikův film zkoumá hluboké přátelství i kreativní pouto, nahlíží do tvůrčího procesu a nabízí jedinečný pohled do zákulisí i vzácný příspěvek jejich společné dlouholeté přítelkyně Marianne Faithfull.

Stalo se již téměř tradicí, že nové album australského muzikanta, spisovatele, básníka, scénáristy a příležitostného herce Nicka Cavea doprovází také umělecky pojatý dokumentární film. Začalo to snímkem 20 000 dnů na zemi v roce 2014. O dva roky později se započala spolupráce s režisérem Andrew Dominikem na filmu One More Time With Feeling, zachycující natáčení alba „Skeleton Tree“.

V nejnovějším snímku se objeví první živé záznamy písní, takže divák dostává jedinečnou příležitost sledovat Cavea a Ellise v doprovodu zpěváků a smyčcového kvartetu, jak dávají písním koncertní tvar. Skladby propojují dialogy, které odhalují témata skladeb, dozvídáme se o procesu psaní pravidelné série on-line dopisů The Red Right Hand Files, v nichž Nick Cave odpovídá na otázky fanoušků, a odhaluje tak své aktuální smýšlení a zájmy. Nový rozměr filmu dodává také náhled na Warrena Ellise jako dalšího hlavního hrdinu.

This Much I Know To Be True natočil kameraman Robbie Ryan a v mnoha ohledech se jedná o přímé pokračování předchozího snímku One More Time With Feeling. Na plátnech českých kin bude snímek promítán od 11. do 15. května. Předprodeje vstupenek odstartovaly 23. března.


Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace