Nový Spark
venku od 30. srpna
Na Nové Chmelnici oslaví Rockové Vánoce s Danielem Krobem, WISHMASTERS a BLACK BULL

Na Nové Chmelnici oslaví Rockové Vánoce s Danielem Krobem, WISHMASTERS a BLACK BULL

Na Nové Chmelnici v Praze oslaví Vánoce s týdenním předstihem a navíc v rockovém duchu! 17. 12. vám advent v žižkovském klubu zpestří naděje tuzemského symfometalu WISHMASTERS, ostřílený kytarový veterán Daniel Krob a hardrocková partička BLACK BULL vedená neméně ostřílenou frontwoman Luckou Roubíčkovou. Každý návštěvník koncertu navíc u vchodu dostane dárek v podobě dvojalba Rockové Vánoce, na které přispěli svými netradičně pojatými koledami například ALKEHOL, TÖRR, Aleš Brichta, Láďa Křížek, Miloš Dodo Doležal a další. Bonusem pak bude EP Daniela Kroba „ŠachMat“.

Vstupenky jsou k mání v předprodeji za 120 Kč v síti Ticketstream anebo na místě za 150 Kč.


WISHMASTERS je mladá symphonic - metalová kapela. Její kořeny sahají sice sahají do roku 2007, kdy teprve čtrnáctiletá dívka založila kapelu po vzoru Nightwish. Tehdejší repertoár byl ve znamení revivalu teto slavné finské party. V roce 2013, po ustálení personálních změn, upouští od převzatého repertoáru a vzniká autorská, tematicky laděná deska, svým dějem vložená do Anglie, devatenáctého století. Album Beatrice vyšlo v polovině roku 2014, k dostání je v sítích Bontonland, ale také elektronicky (iTunes, Googleplay, Spotify...) Album se prodává i v dalších zemích, například. Finsku, Anglii, Kanadě a Japonsku. Na koncertě zazní zásadní pecky z alba Beatrice, vlastní blok budou mít i hity Nightwish, nebude samozřejmě chybět ani Phanthom of the Opera a vánoční atmosféru si připomenou předělávkou písničky Zima, zima, zima, zima, původně z repertoáru Hany Zagorové.


DANIEL KROB je ostříleným matadorem na poli české rockové scény. Do povědomí se dostal s plzeňskou formací FERRAT, následoval ARAKAIN, se kterým natočil legendární album Thrash the Trash, na kterém se i autorsky podílel. Po tomto album dostal lano do nově vzniklé kapely KREYSON, se kterou natočil neméně legendární album Anděl na útěku a posléze sólové album Ladislava Křížka, Zlatej chlapec, na kterém se rovněž podílel i autorsky. Po odchodu od Kreysonu se několik let věnoval sólové kariéře, hudební produkci a podnikání. O návrat na rockovou scénu se přičinil Aleš Brichta, který v roce 2011 sestavoval partu pro výroční turné Arakain Memmorial. V tom samém roce Daniel sestavuje partu hudebníků a nahrává vánoční song Purpura na kompilační album Rockové Vánoce 2, vyjíždí na již zmiňované vzpomínkové turné a objíždí rockové kluby po celé republice. V létech 2013 a 2014 je nejvíce spojován s turné kapely CITRON, na kterém vystoupil společně s Tanjou jako host. Na koncertě zazní songy, které mapují celou kariéru Daniela Kroba, stejně tak i Vánoci vonící song Purpura, legendární autorské dvojice Suchý - Šlitr.


LUCIE ROUBÍČKOVÁ, frontmanka hardrockové smečky BLACK BULL je rovněž ostřílenou pěvkyní. Hrála v kapele KRLEŠ, nějakou dobu působila i coby vokalistka v kapele CITRON, zejména na jejich legendárním turné Síla návratů, na kterém se setkali na jednom pódiu oba dva zásadní frontmani, Stanislav Hranický i Ladislav Křížek. S Citronem spolupracuje i v současnosti, má na svědomí několik textů na posledním albu, Bigbítový pánhů. V roli vokalistky se podílela i na loňském turné ALEŠ BRICHTA PROJECT, k albu Údolí sviní. Píše texty pro Black Bull i další kapely, je spoluatorkou repertoáru Black Bull. Dalšími členy Black Bull jsou FILIP ŠIMERA (ex- Mastix), OTTO KOKŠTEIN (ex- Madness) a SVÁŤA ŠUTERA (ex - Glanc, Empire...)


Více zde: www.novachmelnice.cz

Nový Spark
venku od 30. srpna
Kalendář akcí
18.09. Dead Letter Circus, Siamese, Daze Of June
21.09. Overkill, Destruction, Flotsam & Jetsam, Rezet
21.09. Tattoo Grand Prix
21.09. Deafheaven & Touché Amoré, Portrayal Of Guilt
23.09. Rivers of Nihil, Black Crown, Initiate, MOL, Orbit Culture
25.09. Magic sword
28.09. Protector, Lahar, Mörkhimmel
01.10. Paul Gilbert
02.10. Protector, Denet
02.10. Airbourne
A co FAKKER!?