Nový Spark
venku od 3. ledna
Na Nové Chmelnici oslaví Rockové Vánoce s Danielem Krobem, WISHMASTERS a BLACK BULL

Na Nové Chmelnici oslaví Rockové Vánoce s Danielem Krobem, WISHMASTERS a BLACK BULL

Na Nové Chmelnici v Praze oslaví Vánoce s týdenním předstihem a navíc v rockovém duchu! 17. 12. vám advent v žižkovském klubu zpestří naděje tuzemského symfometalu WISHMASTERS, ostřílený kytarový veterán Daniel Krob a hardrocková partička BLACK BULL vedená neméně ostřílenou frontwoman Luckou Roubíčkovou. Každý návštěvník koncertu navíc u vchodu dostane dárek v podobě dvojalba Rockové Vánoce, na které přispěli svými netradičně pojatými koledami například ALKEHOL, TÖRR, Aleš Brichta, Láďa Křížek, Miloš Dodo Doležal a další. Bonusem pak bude EP Daniela Kroba „ŠachMat“.

Vstupenky jsou k mání v předprodeji za 120 Kč v síti Ticketstream anebo na místě za 150 Kč.


WISHMASTERS je mladá symphonic - metalová kapela. Její kořeny sahají sice sahají do roku 2007, kdy teprve čtrnáctiletá dívka založila kapelu po vzoru Nightwish. Tehdejší repertoár byl ve znamení revivalu teto slavné finské party. V roce 2013, po ustálení personálních změn, upouští od převzatého repertoáru a vzniká autorská, tematicky laděná deska, svým dějem vložená do Anglie, devatenáctého století. Album Beatrice vyšlo v polovině roku 2014, k dostání je v sítích Bontonland, ale také elektronicky (iTunes, Googleplay, Spotify...) Album se prodává i v dalších zemích, například. Finsku, Anglii, Kanadě a Japonsku. Na koncertě zazní zásadní pecky z alba Beatrice, vlastní blok budou mít i hity Nightwish, nebude samozřejmě chybět ani Phanthom of the Opera a vánoční atmosféru si připomenou předělávkou písničky Zima, zima, zima, zima, původně z repertoáru Hany Zagorové.


DANIEL KROB je ostříleným matadorem na poli české rockové scény. Do povědomí se dostal s plzeňskou formací FERRAT, následoval ARAKAIN, se kterým natočil legendární album Thrash the Trash, na kterém se i autorsky podílel. Po tomto album dostal lano do nově vzniklé kapely KREYSON, se kterou natočil neméně legendární album Anděl na útěku a posléze sólové album Ladislava Křížka, Zlatej chlapec, na kterém se rovněž podílel i autorsky. Po odchodu od Kreysonu se několik let věnoval sólové kariéře, hudební produkci a podnikání. O návrat na rockovou scénu se přičinil Aleš Brichta, který v roce 2011 sestavoval partu pro výroční turné Arakain Memmorial. V tom samém roce Daniel sestavuje partu hudebníků a nahrává vánoční song Purpura na kompilační album Rockové Vánoce 2, vyjíždí na již zmiňované vzpomínkové turné a objíždí rockové kluby po celé republice. V létech 2013 a 2014 je nejvíce spojován s turné kapely CITRON, na kterém vystoupil společně s Tanjou jako host. Na koncertě zazní songy, které mapují celou kariéru Daniela Kroba, stejně tak i Vánoci vonící song Purpura, legendární autorské dvojice Suchý - Šlitr.


LUCIE ROUBÍČKOVÁ, frontmanka hardrockové smečky BLACK BULL je rovněž ostřílenou pěvkyní. Hrála v kapele KRLEŠ, nějakou dobu působila i coby vokalistka v kapele CITRON, zejména na jejich legendárním turné Síla návratů, na kterém se setkali na jednom pódiu oba dva zásadní frontmani, Stanislav Hranický i Ladislav Křížek. S Citronem spolupracuje i v současnosti, má na svědomí několik textů na posledním albu, Bigbítový pánhů. V roli vokalistky se podílela i na loňském turné ALEŠ BRICHTA PROJECT, k albu Údolí sviní. Píše texty pro Black Bull i další kapely, je spoluatorkou repertoáru Black Bull. Dalšími členy Black Bull jsou FILIP ŠIMERA (ex- Mastix), OTTO KOKŠTEIN (ex- Madness) a SVÁŤA ŠUTERA (ex - Glanc, Empire...)


Více zde: www.novachmelnice.cz

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
26.01. SABATON, APOCALYPTICA, AMARANTHE
26.01. SABATON, APOCALYPTICA, AMARANTHE
27.01. THE HU
28.01. DARKEST HOUR, FALLUJAH, BLOODLET, UNE MISERE, LOWEST CREATURE
30.01. URIAH HEEP
30.01. ERIC MARTIN
31.01. URIAH HEEP
01.02. URIAH HEEP
01.02. IMMINENCE
01.02. DISILUSSION, VOTCHI
A co FAKKER!?