Nový Spark
venku od 1. července
Na Wackenu poctili Lemmyho Kilmistera, uložili jeho popel do „svatyně“

Na Wackenu poctili Lemmyho Kilmistera, uložili jeho popel do „svatyně“

Na německém festivalu Wacken Open Air, kde legendární Lemmy často a rád hrával s MOTÖRHEAD, proběhla slavnost na uctění zpěvákovy památky. Část jeho popela byla oficiálně uložena do speciální urny a vystavena.

Merch a alba MOTÖRHEAD na Sparkshopu

Festival byl sice prošpikován deštěm, bouřkami a tunami bahna, přesto se organizátorům podařilo vzdát Lemmymu hold průvodem a ceremoniálem, který vedli Phil Campbell a Mikkey Dee, jeho spoluhráči z MOTÖRHEAD. Lemmyho popel byl umístěn do urny a vystaven ve speciální místnosti společně s jeho kloboukem, botami, basou a zesilovačem.

Byla znovu zavedena Lemmyho šatna, kde byla umístěna jeho oblíbená whisky, knihy a kinder vajíčka. Té noci měla vystoupení Doro Pesch, která po boku Phila a Mikkeyho vyšvihla „Love Me Forever“ a „Ace of Spades“. Nad jejich hlavami navíc létaly drony, aby vytvořily logo Doro a Lemmyho tvář.

MOTÖRHEAD hráli na Wackenu poprvé v roce 1997, poté se pravidelně vraceli. „Je přirozené, že se nyní vrací a má zase další místo k odpočinku. Bude tu mezi dobrými přáteli,“ vyjádřil se Phil Campbell.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
05.12. FREEDOM CALL, DRAGONY
06.12. FREEDOM CALL, DRAGONY
11.12. KREATOR, ANTHRAX, TESTAMENT
12.12. FIT FOR AN AUTOPSY, SYLOSIS, DARKEST HOUR, HERIOT
14.12. TARJA
15.12. TARJA
16.12. TARJA
18.12. TARJA
19.12. TARJA
08.02. THE HALO EFFECT, PAIN, BLOODRED HOURGLASS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace