Nový Spark
venku od 1. dubna
Naděje živého hraní? V Barceloně se uskutečnil „zkušební“ koncert pro 5 tisíc lidí

Naděje živého hraní? V Barceloně se uskutečnil „zkušební“ koncert pro 5 tisíc lidí

Přibližně 5 000 lidí v Barceloně strávilo poslední březnovou sobotu na koncertě. Předtím ovšem museli doložit negativní test na Covid pořízený téhož dne. Večer, v jehož rámci vystoupila španělská kapela LOVE OF LESBIAN byl součástí zkušebního projektu.

Šlo o jedno z největších setkání v Evropě za poslední více než rok od začátku pandemie. „Je to jen na jednu noc, tak si to užijte,“ řekl v úvodu akce jeden z moderátorů v aréně Saint Jordi.

Koncert se konal jako součást zkušebního projektu zaměřeného na možnost pořádání masových akcí, jež by byly zabezpečené předchozím testováním na Covid. V Barceloně byl držitelům vstupenek povolen vstup do haly až poté, co získali kód s negativním výsledkem. Rychlotesty probíhaly ve stanech na třech místech ve městě, teplota a identifikační údaje účastníků byly kontrolovány u vstupu. V hale pak platila povinnost nosit ochranu dýchacích cest. „Během příštích 14 dnů budeme informovat o tom, kolik z přítomných bude mít pozitivní test na Covid. Očekáváme příznivé výsledky,“ prohlásil jeden z organizátorů experimentu.

Pandemie ve Španělsku, stejně jako v jiných zemích, zdecimovala hudební průmysl i celou kulturní oblast jako takovou. Podle studie španělské hudební federace ztratil evropský hudební průmysl v roce 2020 76% svých příjmů.

Nový Spark
venku od 1. dubna
Kalendář akcí
24.04. LIVESTREAM KORN
01.05. LIVE STREAM DEVIN TOWNSEND
12.05. LIVE STREAM CRADLE OF FILTH
28.05. LIVESTREAM NIGHTWISH
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace