Nový Spark
venku od 29. listopadu
Nechte se pozvat na Agressive Music Fest

Nechte se pozvat na Agressive Music Fest

AGRESSIVE MUSIC FEST 2014 má již kompletní line up. Pořadatel v posledním měsíci roku 2013 ohlásil poslední součást programu pro nadcházející ročník AMF, který se uskuteční opět v letním areálu v Pohoří na východě Čech 18.-19. července 2014. Festival, který vstupuje do svého čtvrtého ročníku zaznamenává svojí sestavou účinkujících postup do vyššího levelu. To zejména účastí dvou hlavních headlinerů z řady ikon světového metalu.

První z nich, kterého pořadatelská agentura AGRESSIVE Production ohlásila již na letošním třetím ročníku je exfrontman britských Iron Maiden BLAZE BAYLEY. Blaze za svojí dlouholetou kariéru prošel několika skupinami (kromě již zmíněných Iron Maiden také např. skupinou Wolfsbane), které se nesmazatelně zapsaly do metalové historie. Průřez celé kariéry slibuje Blaze předvést i v rámci svého festivalového setu na AMF 2014, kde jej doprovodí progressive metalová kapela SEVEN.

Dalším tahákem festivalu je polská deathmetalová veličina VADER! Vader se pohybují v metalových vodách již od osmdesátých let minulého století. Svým debutovým studiovým albem The Ultimate Incantation si kapela v roce 1992 zajistila raketový nárůst popularity a vystoupala až mezi světové deathmetalové jedničky, kde se drží až do současnosti. Vader slibují nadstandardní metalový zážitek!

Další složení festivalové sestavy však slibuje taktéž vynikající hudební podívanou. Pořadatel tentokrát rozšířil podíl zahraničních účinkujících, takže došlo k velmi zajímavé symbióze všemožných metalových stylů a v Pohoří se představí opravdu našlapaná sestava kapel: Holandská deathmetalová parta KHAOZ, v jejíchž řadách lze najít bývalé členy kapel SINISTER a PLEURISY. Francouzi IN OTHER CLIMES - kapela hrající úderný hardcore a slibující skvělou a strhující show. Německá industrial-gothicmetalová kapela BIONIC ANGEL přijede i se svojí vyhlášenou show, zahrnující tanečnici. Kapela není v ČR žádným nováčkem a již několikrát byla na českých podiích k vidění. Polsko je kromě již zmíněných VADER zastoupeno i další kapelou – tentokrát blackmetalovými LUNA AD NOCTUM. Další sousední země Rakousko vyšle své zástupce THE LAST WARNING produkujcí energický metalcore a melodic deathmetalové DARKFALL. Až z dalekého Skotska dorazí parta LETS PLAY GOD – další zástupce britského impéria. Thrash metal, ostrý jako břitva doveze kapela NUCLEAR až z dalekého Chile, kde patří mezi absolutní špičku. Ze slunné Itálie přijede jeden z nejlepších baskytaristů Evropy Matheus Lehmann se svým progresívním projektem, jenž nese jeho jméno, tedy LEHMANN. Jelikož právě Mat Lehmann je basákem kapely NEURASTHENIA, která zahrála už na uplynulém AMF, tak se vystoupení NEURASTHENIE samo nabízí … a tak se také stane! Výčet kapel není ale ještě zdaleka celý. Tentokrát poprvé bude na AMF zastoupeno také Rusko, odkud až z daleké Sibiře přijede death metalová smečka DEHYDRATED. Náš nejbližší soused, tedy Slovensko bude zastoupeno třemi skupinami: První z nich jsou DOOMAS – stále oblíbenější doommetalová kapela, dalšími jsou AINT – vítězové loňské nakety o nejoblíbenější kapelu AMF a nakonec se do Pohoří vrací pro svůj úspěch účastníci HARD FESTU - další akce AGRESSIVE Production - grindoví STERCORE.

Tolik tedy zahraniční hosté a nyní představme domácí-tuzemské zástupce: Z řad legend přijedou zahrát hronovští deathmetaloví TORTHARRY, kteří představí svojí čerstvě vydanou desku. Další legendou jsou pražští ASSESSOR, kteří se svým tradičním thrash metalem hostuj na akcích AGRESSIVE Production velmi často. Ze severu čech dorazí další ostřílená parta – death/grindoví FLESHLESS. Liberecko zastupují doomoví DEATHWARD se svojí maskovanou show. Český black metal přivezou z jihu Čech symfoničtí MATER MONSTIFERA a chybět nebude ani folk metal v podání kapely CRUADALACH.

Výčet kapel je tedy velmi zajímavý a nabízí metalovým fans velikou pestrost a variabilitu. Cílem pořadatele je opět příjemně strávený víkend v rodinné atmosféře a pohodě. Fans opět dostanou něco navíc, čímž je myšlena např. sobotní snídaně pro všechny nocující na účet pořadatele, tedy zdarma, klíčenka AMF taktéž zdarma pro všechny návštěvníky, a další možná překvapení.

Jak je o AMF známo, opět bude propracovaný design stage, podpořený velkou světelnou show a brilantním zvukem. To vše za velmi přijatelné vstupné, začínající na 350,- korunách za oba festivalové dny.

Veškeré info najdete na festivalovém webu www.agressivemusicfest.eu

Nový Spark
venku od 29. listopadu
Kalendář akcí
21.03. THE PICTUREBOOKS
22.03. LORDI
02.05. VISIONS OF ATLANTIS, EDENBRIDGE, SCARLET AURA, LEECHER
09.05. MACHINE HEAD
05.06. METALFEST OPEN AIR
16.06. SYSTEM OF A DOWN, EGO KILL TALENT
A co FAKKER!?