Nový Spark
venku od 2. srpna
Nejprodávanější album v Americe? Novinka GOJIRY

Nejprodávanější album v Americe? Novinka GOJIRY

Zprávy zpoza oceánu z minulého týdne hovoří o tom, že prodejně nejúspěšnějším albem podle žebříčku Top Album Sales byla novinka „Fortitude“ od GOJIRY. Pro francouzskou metalovou úderku jde dosud o jejich nejlepší umístění.

Novou desku i merchandise můžete objednávat ve Sparkshopu!

Sedmé studiové album GOJIRY debutovalo v prestižní hitparádě Billboard 200 na 12. místě, tedy o 12 příček výš než předchozí počin „Magma“ (2016). Do finálního hodnocení Billboard 200 jsou však zahrnuty pouze audio a video streamy. Celkově „Fortitude“ zaznamenalo 27 372 jednotek (čistý prodej činil 24 104), čímž se GOJIRA v žebříčku Top Album Sales vyšplhala na 1. místo.

Mimo to GOJIRA dosáhla nejvyššího umístění v rodné Francii, když debutovala na 2. místě žebříčku. „Fortitude“ se umístilo i TOP 10 v Austrálii, Finsku, Německu, Norsku, Švédsku a Velké Británii. V bodování Sparku získalo titul album měsíce.

Letos má kapela v plánu společně tour po Spojených státech s DEFTONES a později vlastní šňůru, na níž jim budou sekundovat KNOCKED LOOSE a ALIEN WEAPONRY.

V aktuálním Sparku najdete s Gojirou třístránkový rozhovor.

Nový Spark
venku od 2. srpna
Kalendář akcí
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace