Nový Spark
venku od 30. ledna
Obal nového alba PINK FLOYD má na svědomí teprve osmnáctiletý mladík

Obal nového alba PINK FLOYD má na svědomí teprve osmnáctiletý mladík

Už jste viděli obal očekávaného alba PINK FLOYD „The Endless River“? Ne? Tak koukejte! Na svědomí ho má teprve osmnáctiletý mladík z Egypta, jménem Ahmed Emad Eldin. Tvůrčí tým kapely si jeho dílo vyhlédl na platformě Behance, shromažďující díla grafiků a výtvarníků z celého světa. Pak stačilo jen napsat e-mail... „Nikdy by mě nenapadlo, že se mi něco takového poštěstí. Na mé přátele to udělalo dojem a měli ze mě radost. Byl to úžasný pocit,“ popsal své dojmy pro zpravodajský web Vice mladý autor, který má v plánu stát se lékařem.

„The Endless River“ vyjde 10. listopadu, dvacet let po dosud poslední nahrávce PINK FLOYD „The Division Bell“. David Gilmour s bubeníkem Nickem Masonem desku budují na základech projektu „The Big Spliff“, což je soubor dosud nevydaných ambientních nahrávek vytvořených v době práce právě na „The Division Bell“.

Roger Waters součástí „The Endless River“ není, ovšem zdá se, že to řeší pouze fanoušci. On sám zaujímá k celé záležitosti jasný postoj: „Opustil jsem kapelu před devětadvaceti lety, PINK FLOYD tvoří David s Nickem. Tohle není raketová věda, lidi, tak to tolik neřešte.“

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
19.02. MONUMENTS, HEART OF A COWARD
19.02. TESTAMENT
20.02. UNEARTH, PRONG, DUST BOLT
21.02. 3TEETH
21.02. MISTER MISERY
21.02. WHEEL, MADEBYTHEFIRE
22.02. RAGE, SERENITY, VANISH
22.02. NÁROĎÁK CROSSOVER FEST
24.02. THE AUSTRALIAN PINK FLOYD SHOW
24.02. OBSCURA, GOD DETHRONED, THULCANDRA, FRACTAL UNIVERSE
A co FAKKER!?