Nový Spark
venku od 1. září
Ostrava v plamenech - 1.8. 2015, Ostrava

Ostrava v plamenech - 1.8. 2015, Ostrava

Příjemné počasí, vřelá atmosféra, půvabné prostředí a výborné kapely. To byla Ostrava v plamenech 2015…

Industriální prostředí Dolní oblasti Vítkovice má své kouzlo. Vysoké pece působí majestátním, tajemným a fascinujícím dojmem. Zrezivělá a geometricky různě propletená potrubí prorůstají celý areál. Z oblasti se stal jakýsi skanzen a vysoké pece získávají status ne pouze už nefungujícího zařízení, ale uměleckého díla. Takové unikátní prostředí je přidanou hodnotou jakékoliv kulturní akce, která se v něm pořádá.

Metal a takováto lokace jsou pro sebe jako stvořené. Ačkoliv na Ostravě v plamenech letos vystoupila jména jako STRATOVARIUS, FREEDOM CALL nebo PRETTY MAIDS, jedná se o akci komornějšího rázu. Areál festivalu, který má vymezený prostor v oblasti vysokých pecí, není ohromný. Akce je ovšem o to méně hektická a představuje možnost, jak si užít zmíněné kapely na o něco bezprostřednějším festivalu než na monstrakcích jako např. Masters of Rock. (Zatím. Nesmíme zapomínat, že Ostrava v plamenech v podstatě ještě začíná. Toto byl teprve druhý ročník.)

Pohodová atmosféra, jakou skýtá už prostředí samo o sobě, byla dalším poznávacím znakem akce. Dvaceti až třicetiminutové pauzy mezi jednotlivými koncerty mohli návštěvníci využít buď nakupováním v různých stáncích, posezením u piva anebo sledováním Thaiboxu, který prokládaly reprodukované písně populární DOGY. Izzi ostatně s kapelou zahájili i celý festival. Nejednalo se však o DOGU, ale o akustickou coverovou skupinu LEGENDY SE VRACÍ, v jejímž popředí stojí Petr Šiška. Ten odlehčoval vystoupení svými vtipnými průpovídkami mezi skladbami. Pak následovali tuniští MYRATH křížící orientální hudbu s metalem. Jejich show zaujala a udělala dojem. Na po nich příchozí FREEDOM CALL se areál značně zaplnil, další várku exotiky přinesli izraelští ORPHANED LAND, pak nastoupila česká legenda CITRON, která nyní na svých koncertech připomíná v reedici vydávanou desku „Vypusťte psy!“. Večer posléze vyvrcholil vystoupeními očekávaných PRETTY MAIDS a STRATOVARIUS.

Velké hvězdy v komornějším prostředí s tajemným nádechem. Tak by se dal vystihnout druhý ročník Ostravy v plamenech a tak by se dala charakterizovat nejzajímavější a největší přednost festivalu.

text: Jiří Štraub
foto: Zdenek Zelený

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace