Nový Spark
venku od 2. října
Ostrava v plamenech: Pivko, Anče a zrádná kytara

Ostrava v plamenech: Pivko, Anče a zrádná kytara

V sobotu bylo Ově hodně horko. O svoje dojmy z právě proběhlého ročníku zavedeného festivalu v industriálním peklíčku v oblasti Dolní Vítkovice se s námi podělil zasloužilý metalista Leoš „Dědek“ Kašpar.

První kapely jsme strávili popíjením pivka, které bylo pro nás bohužel Budvar. Naštěstí jsme našli zcela vzadu v levém koutku areálu stánek „Alternativní piva“, kde byl Antoš 12 IPA-ALE, na kterém jsme zůstali celý den. První kapela, na kterou jsme plánovitě vyrazili, byli PHENOMY. K pódiu nás táhla popravdě spíše zvědavost. Od něj naopak vystoupení polských COCHISE, zpěv frontmana nám přišel poněkud přihřátý. Docela jiný vokál předvedli KAATARAKT, ale ani oni nám nekápli do noty. Hudba super, ale z mikrofonu blití, což srazilo celkový dojem o několik tříd dolů. Neodsuzuju, ale když je špičková muzika, má být i špičkový zpěv.

Co říci o kapele TRAUTENBERK …no přitáhli možná nejvíc lidu do hlediště. Celá jejich prezentace je postavena na parodii, basák ztělesňoval Anče (jako nápad dobrý), texty odpovídající pohádkám, duchaplnost ovšem veškerá nikde. Dav už pomalu opitej, takže „Anče kaká hovínka“ lidi žrali, my po 3 songách odešli na další pivo, uznávám ale, že dav se mocně bavil.

My ale přijeli na silnou čtyřku. GRAVE DIGGER zahajovali náš set. Dostali jsme od nich přesně to, co jsme očekávali. Klasika, která nemůže zklamat. Snad ještě větší srdeční záležitost jsou pro nás FREEDOM CALL, však jsem také vplul do kotle v jejich triku. Naneštěstí Chrise postihly během hraní velké technické problémy s kytarou. Je ale velký profík, vůbec se nenechal rozhodit a pokoušel se nástroj opravit a do toho zpíval bez mrknutí oka. Kytarové sóla byla tedy nejprve dvouhlasná, poté jednohlasná, ale celkově klobouk dolů.


GLORYHAMMER byli úžasní, ovšem já kritik hned vidím: 1.song totální vykrádačka RHAPSODY se vším všudy – aranžmá, vokály, mix dívčího zpěvu. 2. song vykrádačka DREAM THEATER i s napodobeninou hlasu. Dále v průběhu produkce opakovaně inspirace JUDAS PRIEST, některé riffy a zpěv Halforda nevyjímaje. V závěru návrat k RHAPSODY, Turilliho produkce jak vyšitá. Pompéznost, majestátnost, vše ovšem bravurně odehrané a zpěvák hlas jako zvon!


Jediný pokazený dojem neskutečná kráva, která se najednou přiřítila bůh ví odkud, postavila se mi na kuří oko a protože byla zamindrákovaná provokatérka, furt se do mě navážela. Jenže ženskou neuhodíš, navíc všichni metalisti = dobří lidé, zkousneš teda ledacos, a za třetí máš pochopení, že v trsajícím davu můžeš nedopatřením dostat loktem. A je tu finiš, ORDEN OGAN – poslední kvůli čemu jsme přijeli. Už jsme je opakovaně mockrát zažili. Splnili očekávání – hudebně super, a tradičně zpěv celou dobu konstantní. Poslední 2 songy už jsme slyšeli zpoza areálu, cesta na noční šalinu směr policejní ubytovna u hlavního nádraží.

Jinak jídlo – nic moc výběr, ale kdo měl hlad, ten se najedl. My po vydatném obědě ve městě jen klasika – pivo, pivo, pivo, klobása a taky langoš. Jeden stánek s kávou, ale kvalitkááááá. Prodej suvenýrů a triček – cca 6 stánků, adekvátně k počtu lidu, v obležení úplně nebyli. Celkově spokojenost veliká, dostali jsme, co jsme očekávali. Lupeny koupeny v předstihu za zaváděčku, v podstatě za ty love bychom si užili klidně jen jednu kapelu.

Foto: Lukáš Urbaník

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace