Nový Spark
venku od 2. května
Ostravská Dolní oblast vzplane již tuto sobotu v čele s W.A.S.P.

Ostravská Dolní oblast vzplane již tuto sobotu v čele s W.A.S.P.

Již tuto sobotu 2. srpna ve 13:00 se v ostravské Dolní oblasti Vítkovice rozhoří úplně nová akce festivalového druhu, jež nese název OSTRAVA V PLAMENECH. Přestože je Ostrava a vůbec celý zdejší region považován za Mekku rockové nebo metalové hudby naší vlasti, neexistovala zde dosud pravidelná open air akce určená pro fanoušky tvrdších hudebních žánrů. Pár pokusů tady bylo, ale ty skončily dříve, než se z nich mohla stát tradice.

Dúkazem toho, že lidem rockový festival v Ostravě chybí, je podle promotérů OSTRAVY V PLAMENECH Petra Šišky a Patrika Kohuta velmi slušný zájem lidí o vstupenky. Podle svých slov očekávají navštěvu vyšší než 4000 lidí, což je v současné konkurenci již zavedených rockových festivalů velmi dobrý výsledek. Hlavními tahouny prvního ročníku jsou američtí W.A.S.P., kteří odehrají jeden z mála letošních festivalových setů, a to u přiležitosti 30. výročí vydání albové prvotiny obsahující hity jako „I wanna be somebody“, „L.O.V.E. machine“ anebo „Sleeping in the fire“, přičemž se celé jejich vystoupení bude točit právě kolem zmíněného alba z roku 1984. Mimo to mohou fanoušci očekávat průřez největšími hity celé jejich kariéry. Vedle Ostravy se W.AS.P. objeví o den dříve na již dávno vyprodaném festivalu v Německém Wäckenu jako hlavní hvězda vedle kapel jako Avantasia, Motörhead, Megadeth atd a pak na pouze na dalších čtyřech festivalových štacích.

Dalším tahounem je hlavně mezi mladším publikem oblíbená finská kapela SONATA ARCTICA, která letos na jaře vydala novinkové album „Pariah’s child“. Také tato parta letos s koncerty v létě šetří. Vedle Ostravy je máme šanci vidět prakticky jen v jejich domovském Finsku a nikde jinde v rámci Evropy. Českou scénu budou zastupovat lety prověřená jména domácího rocku LEGENDY SE VRACÍ, DOGA, DYMYTRY, KREYSON a CITRON.

O doprovodný program se postará největší škola thajského boxu na Severní Moravě Como-3 Gym s odvážnými bojovníky z celé České republiky. V areálu bude umístěn ring, ve kterém budou moci návštěvníci v přestávkách mezi kapelami sledovat exhibiční zápasy Muay – Thai a podobných bojových sportů.

Brány OSTRAVY V PLAMENECH se otevřou od 12:00 a pořadatelé slibují mimořádné prostředí, které nemá minimálně u nás obdobu a bát se není třeba ani případného deštivého počasí, neboť podstatná část plochy před pódiem bude zastřešena.

Vstupenky jsou v prodeji za 890,-KČ pouze do 1.srpna odpoledne v sítích Tickepro, Ticketportal a GoOut. Na místě za 990,-KČ.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
31.05. Metalfest Open air
01.06. Sorfest
01.06. Legendy 10
03.06. Alice in Chains, Black Rebel Motorcycle Club
04.06. Tool
04.06. Slayer
06.06. Smashing Pumpkins
07.06. Rock im Park
08.06. Československý Rockfest
09.06. Nunslaughter, Disparage, Inferia, Blodride
A co FAKKER!?