Nový Spark
venku od 2. května
Ozzy vydá kolekci virtuálních NFT netopýrů

Ozzy vydá kolekci virtuálních NFT netopýrů

NFT neboli non-fungible token neboli nezaměnitelný token je jeden z nejvíce trendy pojmů posledních měsíců. Alespoň mezi umělci, kteří se snaží nacházet nové způsoby, jak své umění efektivně monetizovat, a také mezi investory, kterým nestačí kryptoměny.

I v rockovém světě tak přibývá muzikantů, kteří vydávají vlastní NFT, ať už to byli v nedávné době GWAR, IRON MAIDEN, MEGADETH nebo AVENGED SEVENFOLD. Nově se mezi ně přidává taky Ozzy Osbourne.

Ozzymu v lednu vyjde kolekce virtuálních netopýrů, tzv. CryptoBatz v počtu 9666 kusů, přičemž Ozzy do světa NFT přináší též technologickou novinku. Každý z netopýrů bude mít schopnost „kousnout“ jiný NFT v uživatelově digitální peněžence, „zmutovat ho“ a vytvářet tzv. MutantBatz. Design a princip pochopitelně odkazuje na jeden z Ozzyho nejproslulejších kariérních momentů, kdy se v roce 1982 zakousl do živého netopýra přímo na pódiu.

NFT jsou zjednodušeně řečeno digitálním aktivem, jehož vlastnictví je vepsáno obdobně jako kryptoměny do blockchainového ledgeru. Každý NFT je unikátní a lze jej tak považovat za sběratelský artikl, který nemůže být kopírovat, což jej činí potenciálně hodnotným. NFT může být představován souborem, jako jsou fotky, skladby, videa či jiné druhy umění.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
22.05. YES
23.05. TOOL
26.05. DREAM THEATER, DEVIN TOWNSEND
26.05. SCORPIONS
26.05. MARDUK
27.05. MARDUK
27.05. KORN
28.05. MARDUK
02.06. METALFEST 2022
06.06. WIEGEDOOD + SUPPORT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace