Nový Spark
venku od 1. července
Pekelně boží náčiní

Pekelně boží náčiní

Hudební vizionáři z Los Angeles, TOOL, vydali po třinácti letech nový kotouč plný stimulující hudby, „Fear Inoculum“. Listopadové číslo na osmi stranách popisuje jejich příběh, prolétá diskografií a přináší exkluzivní rozhovor s náčelníkem Keenanem.„Nesnáším sociální sítě. Streamování neuznávám. Internet se stal virtuálním narkotikem a působí svého druhu jako heroin. Sociální média navzdory svému poselství odcizila společnost. Mám takové soukromé přání, aby každý mohl používat online prostředí jen půl hodiny denně, ale vím, že jde o utopické zbožné přání,“ odpovídá Maynard na svůj vztah k současné internetové době.

Do Galerie Titánů jsme tentokráte nominovali opravdického titána, Jamese Hetfield z METALLIKY. Zpráva o jeho problémech s alkoholem, který se mu vrátil do života, není radostná. My se ale díváme na jeho život a dílo ze širší perspektivy.


Album měsíce pro sebe ukořistil kytarista PARADISE LOST, Greg Mackintosh, který definitivně uzavřel kapitolu VALLENFYRE a začal psát novou s názvem STRIGOI. S Gregem si rovněž povídáme a vězte, že Greg má velmi radikální řešení náboženské otázky. Jaké, se dozvíte na stranách 96 a 97.


Český fenomén GUTALAX přerostl naši kotlinu a v současné době, je žhavým domácím želízkem v evropskému hudebním ohni. Jejich Toi story přinášíme v rubrice Holocaust Nightmare. A domácí podhoubí rovněž kultivuje svým novým albem „Luna nad Iglau“ gotik Petr Štěpán a BRATRSTVO LUNY. Rozhovor s ním vedl Blackmoon.

Rock’n’roll je zpátky! Vlastně nikdy neodešel a s australskými divočáky AIRBOURNE je opět o stupeň hlasitejší. Chlapce jsme vyzpovídali k novému albu „Boneshaker“ a máme je i na jedné straně megaposteru.

Happy metalisty FREEDOM CALL netřeba dlouze představovat, kdo o nich nikdy neslyšel, patrně žil posledních dvacet let v jeskyni. Lakoničtější název pro novinku si mohli těžko zvolit, o „M.E.T.A.L.“ si povídáme s Chrisem Bayem.

Velké hudební dobrodružství slibuje projekt dvou členů BLIND GUARDIAN, zpěváka Hansiho Kürsche a skladatele André Olbriche. Spolu s Filharmoniky města Prahy stvořili projekt BLIND GUARDIAN TWILIGHT ORCHESTRA a nahráli orchestrální album bez elektrické kytary a bicích.

Deep Look Inside ovládá maestro Ihsahn a uši jsme propláchli Chrigelovi Glanzmannovi z ELUVEITIE. Dále přinášíme rozhovory s INSOMNIUM, ALTER BRIDGE či ALCEST a vracíme se k revolučnímu roku 1989 z hudebního pohledu.

Listopadové číslo přináší mnoho dalších materiálů a sond do mnohobarevného světa tvrdé muziky. Je jen na vašich průzkumnických dovednostech, zda je objevíte všechny.

Příjemné objevování přeje šéfredaktor Karel Balčirák.

NA STÁNCÍCH OD 30. ŘÍJNA!


Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
15.07. LIVING COLOUR, NANDAY
17.07. GEVURAH, VORTEX OF END
17.07. VOIVOD, ACID FORCE
21.07. AC/DC
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. KORN, SPIRITBOX
29.07. SCORPIONS
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace