Nový Spark
venku od 1. července
POLY NOIR, dark country projekt Polyho z Insanie, chystá album

POLY NOIR, dark country projekt Polyho z Insanie, chystá album

POLY NOIR je nový dark country/noir western projekt kytaristy a zpěváka Polyho z metal-crossoverové stálice INSANIA oceněné čtveřicí Andělů. První skladby vznikly už v roce 2018 a Poly v nich přiznává vlivy temných mohykánů, jako je Enio Morricone, Johnny Cash, Leonard Cohen, Nick Cave či “básník zmaru” Cormac McCarthy.

Merch k poslední desce INSANIA seženeš na Sparkshopu

V posledních dvou letech k nim začaly přibývat další spirituály, které jdou kytarovější cestou než původní skladby postavené spíše na smyčcích. Dokončeny byly s producentskou pomocí Toma Šlápoty (DARK GAMBALLE, soundtracky např. k Vietcong 1, 2 a Mafia 2) a do finální podoby je smíchal Roman Kašník ve studiu Reset.

Novinky se dozvíte tady

Na listopad 2024 je naplánováno vydání alba pod názvem „K mýmu ohni nesedej“, které bude pokřtěné na pouhých dvou koncertech: 28. 11. Brno, Kabinet múz a 4. 12. Praha, Cross Club.

Pro účely těchto křtů byla postavena kapela THE HOLY SPIRIT SMUGGLERS, jejíž členy Poly představí v průběhu tohoto roku. Písničkami, které rezignovaně klopýtají prašnou cestou mezi opuštěnými barabiznami, rozpadlými božími muky, mezi “chmatáky a vandráky, co močí do tvých stop”, tu a tam probleskne typický sarkasmus INSANIE, ale většinou převládá nota melancholie a smíření s faktem, že cesta k věčnosti je z prachu a popela.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
14.11. MASTER BOOT RECORD
14.11. VEIL OF MAYA, SIGNS OF THE SWARM, VARIALS, TO THE GRAVE
14.11. BETH HART
15.11. SLEEP TOKEN, BILMURI
15.11. MASTER BOOT RECORD
16.11. AS I LAY DYING, DECAPITATED, CALIBAN, LEFT TO SUFFER
17.11. ACCEPT
18.11. BENIGHTED, BAEST, COFFIN FEEDER
18.11. BENIGHTED, BAEST, COFFIN FEEDER
19.11. BENIGHTED, BAEST, COFFIN FEEDER
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace