Nový Spark
venku od 1. srpna
Poslechněte si další song z nového EP deathmetalistů GRUESOME

Poslechněte si další song z nového EP deathmetalistů GRUESOME

Retro-deathmetalisté GRUESOME utrousili další song z jejich nadcházejícího EP „Dimensions of Horror“, které vychází 20. května. Skladba nese titul „Raped By Darkness“ a má vám připomenout jak doby old-school death metalu, tak i zlatou éru béčkových hororů. Kapela se inspirovala kultovním filmem Evil Dead a frontman a hlavní mozek Matt Harvey vám již prozradí více:

Původ tohoto songu opět pochází z hororové sekce videopůjčoven, které v polovině 80. let posévali tuto zemi jako akné na tváři pubertálního metalisty. Když jsem byl devíti nebo desítiletý hoch, tak někoho přesvědčit ať mě a mým kamarádům vypůjčí R-rated nebo lépe unrated hororový film byly vždy nekončící muka. Pamatuji si, jak jsem často jen zíral na regály a byl jsem v úžasu z obálek filmů jako Street Trash, Future Kill nebo Basket Case, které jsem posléze viděl až za mnoho let. Nejspíš bych měl pochválit své rodiče, že své jedenáctileté dítko drželi od takových hrůz pryč, ale můj život se tehda točil kolem pořádné krvavých filmů jako The Toxic Avenger, Re-Animator, Hellraiser a Evil Dead, které tento song ovlivnili. Navázal jsem na tradici klasických deathmetalových fláků jako „Dead By Dawm“ a samozřejmě „Evil Dead“, které jsou ódou pro veledílo Sama Raimiho. Ale náš song se zaměřuje na jednu specifickou scénu, což je nechvalně známé znásilnění stromem. Hudba je bezpochybně ovlivněna DEATH a jejich „Scream Bloody Gore“, podle kterého jsme napsali celé EP. Když jsem poprvé v roce 1989 (jo, tehdy ještě na zemi byli dinosauři) objevil death metal, tak se mnou ihned souzněl, protože mi zvukově připomínal všechny ty zvrácené vrahy, okultní maniaky a mimozemské stvoření z těch VHS filmů. Pokud jsme svou práci odvedli dobře, tak by tohle EP mělo posluchače transportovat do dob béčkových hnusáren a deathmetalových demáčů nahraných na prázdné kazety a distribuované poštou. Abyste doopravdy ocenili tenhle song, tak vám radíme ať to pustíte z kazety, na 20. dolarovém kazeťáku s DARK ANGEL nálepkou, mezitím dejte na ex nějaký laciný americký pivo (pokud možno ukradený od rodičů) v posprejovaný škarpě a podělte se s kamarády o joint. Užijte si tedy tuhle nostalgii s námi.

Nový Spark
venku od 1. srpna
Kalendář akcí
18.08. ROCK CASTLE 2022
25.08. SABATON, AVATAR, BLOODBOUND
12.11. ALTER BRIDGE, HALESTORM, MAMMOTH WVH
16.02. VILE VALLO
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace