Nový Spark
venku od 2. října
Poslechněte si druhý singl göteborského plamenných pohrobků THE HALO EFFECT

Poslechněte si druhý singl göteborského plamenných pohrobků THE HALO EFFECT

Kamarádská göteborská sešlost, která se loni zformovala pod názvem THE HALO EFFECT, pouští do světa druhý oficiální singl (a videoklip) „Feel What I Believe“. Muzikanti už dříve mluvili o tom, že jejich nový projekt je z velké části o nostalgii a o vzpomínkách na doby, kdy se ve Švédsku rodil specifický melodeathový zvuk, jehož předními proponenty se v průběhu nadcházejících let stali oni sami s kapelami IN FLAMES a DARK TRANQUILLITY.

Přesně do tohoto konceptu dle zpěváka Mikaela Stanneho tematicky spadá i „Feel What I Believe“: „Je v podstatě o tom, jak jsme vyrůstali a jak jsme se coby puberťáci objevující extrémní metal cítili. Jak jsme se nořili do něčeho, co bylo děsivé, ale zároveň lákavé a o tom, jak jsme tehdy měli jediný cíl, který v podstatě rozhodl o tom, kým budeme. To, že nám tohle sebevědomí a odhodlání vydrželo až do dnešního dne, mě pořád fascinuje. V tom songu zpíváme za naše devatenáctiletá já ,Jak to můžete nechápat?‘ A i když to naše okolí tehdy skutečně nechápalo, alespoň viděli naše nadšení. O tom ten song je.“

Krom Stanneho sestavu THE HALO EFFECT tvoří čtveřice muzikantů, v jejichž životopise najdeme hodně tučným písmem zvýrazněno jméno IN FLAMES: kytaristé Jesper Strömblad a Niclas Engelin, baskytarista Peter Iwers a bubeník Daniel Svensson.

Kdy se dočkáme vydání alba, zatím známo není, předpokládat nicméně lze termín začátkem léta. Pokud totiž vše dopadne dobře, měli by v jeho průběhu THE HALO EFFECT vyrazit na turné s krajany AMON AMARTH a s MACHINE HEAD.


Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace