Nový Spark
venku od 1. července
Příběhy desek AC/DC: Ballbreaker

Příběhy desek AC/DC: Ballbreaker

Po albu „The Razors Edge“ se AC/DC na pět let odmlčeli, aby se vrátili na scénu s deskou „Ballbreaker“, která vyšla 26. září 1995. Nyní si ji můžete pořídit ve speciální zlaté LP reedici na Sparkshopu!

Za bicí opět usedl Phil Rudd, který hrál s AC/DC v letech 1975 – 1983, ale opustil je kvůli svým problémům s drogami a sporům s Malcolmem Youngem. V roce 1994 nahradil tehdejšího bubeníka Chrise Sladea, který nic netušící ještě nahrával s kapelou dema na novou desku. Později se vyjádřil, že byl přístupem ostatních členů opravdu „zklamán a znechucen“.

„Ballbreaker“ je jediné album AC/DC produkované Rickem Rubinem. Nahrávalo se nejprve v New Yorku, a protože kapela nebyla se zvukem spokojena, později se přemístila do Ocean Way Studios v Los Angeles. Z alba byly vytyčeny tři singly – „Hard as a Rock“, „Cover You in Oil“ a „Hail Caesar“. I když deska byla velmi komerčně úspěšná v Evropě, Americe i Austrálii, kritici ji tak skvěle neviděli. Magazín Rolling Stone albu věnoval jen dvě hvězdičky z pěti. Dnes je „Ballbreaker“ jedním ze zásadních stavebních kamenů diskografie AC/DC a vy si ho můžete pořídit v limitované zlaté edici.

Zlaté LP reedice klasických alb AC/DC kupujte na Sparkshopu!


Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
22.10. MISTER MISERY
23.10. MONSTER MAGNET
24.10. WITHIN TEMPTATION
25.10. ARCH ENEMY, IN FLAMES
26.10. POWERWOLF, HAMMERFALL, WIND ROSE
27.10. HEALTH, GOST, ZETRA
27.10. EMMINENCE, AVIANA, ALLT
31.10. SEPTICFLESH, EQUILIBRIUM, SCAR OF THE SUN, OCEANS
01.11. DARK TRANQUILLITY, MOONSPELL, WOLFHEART, HIRAES
02.11. GUANO APES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace