Nový Spark
venku od 1. července
Příběhy desek AC/DC: Let There Be Rock

Příběhy desek AC/DC: Let There Be Rock

Třetí album AC/DC „Let There Be Rock“ vyšlo mezinárodně 25. července 1977 a je posledním, na kterém je slyšet baskytarista Mark Evans. Nyní si desku můžete objednat na Sparkshopu ve speciální zlaté LP reedici!

Koncem roku 1976 na tom AC/DC nebyli nejlépe. I když se jejich kariéra vyvíjela dobře v Británii a Evropě, Amerika se zdála nedobytná. Uprostřed evropského turné dostal manažer Michael Browning zprávu, že poslední album kapely „Dirty Deeds Done Dirt Cheap“ nemělo v USA dostatečný úspěch a vydavatelství Atlantic Records přemýšlí, že s AC/DC ukončí spolupráci. Všichni v kapele byli vytočení a chtěli světu dokázat, že mají na to být jednou z největších rockových skupin – a to v i Americe.

Recenze alba po jeho vydání byly extrémně pozitivní ze všech stran. AC/DC na něm předvádí „zpocený, špinavý, upřímně špinavý rock“ - stálo v jedné z recenzí. Na dobytí Ameriky si kapela musela ještě chvilku počkat, ale deska „Let There Be Rock“ dodala muzikantům sebevědomí a posunula je hlouběji do povědomí všech hudebních fanoušků.

Zajímavostí je, že na obalu alba se poprvé objevilo dnes již ikonické logo AC/DC navržené Gerardem Huertou. Použitá fografie byla pořízena 19. března 1977 na koncertě v Southend-on-Sea rockovým fotografem Keithem Morrisem.

Zlaté LP reedice klasických alb AC/DC kupujte na Sparkshopu!


Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace